רפואת חירום /עזרה ראשונה

רפואת חירום במקרים דחופים

טיפולי שורש

כאבי שיניים פתאומיים. סתימה שנפלה. שן שבורה. מה נעשה במקרים הללו כשנדרש מענה מיידי ולא ניתן לחכות עד להגעת התור?

כדי לשמור על בריאות השיניים, אתם קובעים בדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים, מצחצחים באופן נכון ובסבלנות, נותנים מענה לכל כאב קטן שעולה. אך, מה תעשו אם עולה כאב פתאומי וחד בשעות שבהן המרפאה סגורה או כשקורית תאונה ושן נשברת דווקא בשעות הערב. מקרים רבים יכולים להתרחש שידרשו את עזרתו של רופא שיניים חירום.

החיים הם דינמיים ומשתנים ואנו מכירים בכך שלעתים קורים אירועים שאין לנו שליטה עליהם אך, מענה מיידי נדרש. מתוך כך, הקמנו את האפשרות של רפואת שיניים דחופה ואנו מאפשרים לכל מי שצריך טיפול מיידי לפנות אלינו ולקבל פתרון אשר יעזור לכאב ולאי הנוחות.

לא כל אירוע דורש הגעה אל מרפאת שיניים חירום ודורש טיפול מיידי, אך, חשוב שלא תחליטו בעצמכם ותפנו אלינו כדי לקבל את ההנחייה המתאימה. אם להגיע או לחכות  ולקבוע תור.

הגעה לטיפול רופא שיניים חירום בגלל כאב

תפקידו של רופא שיניים חירום מכוון לעבר עזרה ראשונה שיניים שמהדהדות בכאב חד, חזק ומתמשך יכולות לפגוע בתפקוד ולגרום לכם להכנס למיטה, לקחת כדורים נגד כאבים ולא לזוז משם. אך, זהו לא פתרון מועיל והוא משאיר את הבעיה. זהו מצב בו נכון לפנות אל המרפאה ולהגיע לשם הבנה של מקור הכאבים. לא כל כאב טמון בשן פגועה (הכאב יכול להגיע בגלל שן רקובה, חור בשן או זיהום ובאותה מידה בגלל דלקת חניכיים). אך, כל כאב מציין כי משהו לא עובד כמו שצריך. עד שהכאב לא יקבל מענה וטיפול הוא יישאר לכן, אל תחכו ופנו לבדיקה הנושא.

הגעה לטיפול  עקב אירוע חיצוני

ישנם גם אירועים חיצוניים היכולים לפגוע בשיניים. למשל, אכילת מזון קשה אשר ברגע אחד של חוסר תשומת לב גורמת לכך שהכתר או הסתימה נשברו ונפלו. אתם מוצאים את עצמכם עם חור ואזור חשוף. כך, גם אם אין כאבים, אירועים אלו מסכנים את האזור הפגוע ויכולים לגרום לזיהום והחמרת המצב.

מקרה אשר גם הוא מהווה סיבה מספיק טובה לפנות לרופא שיניים בחירום הוא כאשר מתקיים אירוע טראומתי כמו תאונה או נפילה והשן כולה או מספר שיניים נשברות. מעבר לכאב הרב שנוצר, עולה טראומה לכל האזור כולו שיכול להשפיע על רקמות החניכיים ולפגוע במבנה העצם של הלסת.

גם אם נראה שלא יהיה לכם צורך, עדיף ומומלץ שיהיו לכם את פרטי רופא שיניים חירום במקום קל לשליפה שיהיה מוכן למקרים כאלו. אנו נעניק מענה מהיר ומיידי בכל הנדרש ומכיוון שהמעבדה שלנו נמצאת במרפאה עצמה, תוכלו לקבל מעטפת טיפול מלאה משלב האבחון ועד לשלב בניית ההתקנים הנדרשים. הכל במקום אחד. 

ד"ר מאור אלון הינו רופא שיניים מומחה המפעיל מרפאת שיניים בחולון.

Call Now Button