הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

אם יש לך כתמי עישון על השיניים או אפילו צבע צהבהב שלא יורד, הלבנת שיניים תוכל לעזור ולאפשר לך לדבר בנינוחות ולחייך בהנאה ובביטחון.

אנו מודעים לחשיבות של הנראות ובריאות השיניים, לתדמית ולביטחון העצמי של האדם ועד כמה הדבר חשוב במפגשים עם אנשים. הלבנת שיניים נועדה גם כשהשיניים בריאות והסיבה הינה אסתטית בלבד וגם לאחר טיפולי שיניים שונים המשפיעים על צבע ואחידות השיניים.

במקרים מסוימים, אולי תרצו להלבין את כלל השיניים כדי להוריד את הצבע שנוצר במהלך השנים. לעתים, יהיה מדובר בניקוי מספר כתמים הנמצאים בשיניים כמו עששת. לעתים, טיפול ההלבנה יהיה ממוקד רק בכמה שיניים שהצהיבו. מרפאתנו ערוכה להתאים את סוג ההלבנה הנדרשת כדי למקסם את המעבר לחיוך בטוח ופתוח. במרפאה שלנו נמצאת המעבדה, כך שכל טיפול יעשה במהירות וביעילות בלי להמתין לתוצאות בדיקה או לבניית התקנים שונים.

השיטות להלבנת שיניים

יתרונות הטכנולוגיה והמכשור המתקדם, מעניקים מספר שיטות כך שיש סיכוי סביר שתמצאו יחד איתנו את האפשרות המתאימה ביותר עבורכם.

קודם כול, ישנו ההליך של הלבנת שיניים בבית. לכל אלו שמעוניינים לעשות הלבנת שיניים ביתית ישנה האפשרות לקנות ערכה בה יש מדבקות להלבנת שיניים או לבקש מרופא השיניים שיכין התקן לשימוש במשך כמה ימים. לא מדובר על הליך מסובך ונוכל להדריך אתכם כיצד לעשות זאת באופן נכון ובטוח. זהו פתרון מומלץ למי שרוצה תוצאות מיידיות ומתוך הבנה שמדובר על פתרון זמני ופחות אפקטיבי, לעיתים, מתהליכים אחרים.

אפשרות נוספת, היא שיטת הלבנת שיניים בלייזר שנחשבת כתהליך מוצלח ופופולארי. משך ההליך קצר יחסית, אפקטיבי ובעל סיכונים מינוריים. השימוש בלייזר מאפשר את חדירת חומר ההלבנה אל תוך השן באופן מהיר ומיידי, בניגוד למשחות ולמדבקות ששמים על השיניים בהליכים אחרים שדורשים כמה ימים, כדי להשיג את השינוי המיוחל. חשוב לדעת שתיתכן רגישות באזור השיניים במשך כמה ימים שתלך ותפחת עד להעלמות.

בלי קשר לשיטה הנבחרת, אפשר לחזק או לקדם את ההליך ע“י משחה להלבנת שיניים או שטיפות פה. כמובן, חשוב להקפיד יותר על התזונה, על שתיית מים ועל היגיינת פה כך שהתוצאות תישמרנה לאורך זמן.

שיטות מסוימות הן יקרות יותר מאחרות וישנן גם שיטות בעלות תופעות לוואי שחלקן נסבלות יותר וחלקן נסבלות פחות. בחלק מהשיטות אפשר לחזור על הטיפול, למשל כשמשתמשים בסד שהכין הרופא, לעומת שיטת ההלבנה בלייזר שהנה חד פעמית ובמידת הצורך, יש לחזור עליה שוב.

הלבנת שיניים ביתית ביום אחד

לפני ביצוע טיפול ביתי להלבנת השיניים, יש לטפל בליקויים עכשוויים הקיימים בחלל הפה. הרופא מבצע את הצילומים הנדרשים ובהתאם למצבן של השיניים, הוא מכין תוכנית עבודה כדי לטפל בכל השיניים הבעייתיות. בתהליך זה, מתבצעים טיפולים כמו סתימות, טיפולי שורש, עקירות, כתרים וכל צורך אחר. רופא השיניים מבצע את הטיפולים צעד אחר צעד, מהקל אל הכבד, ורק לאחר סיום הטיפולים, אפשר לבצע את הלבנת השיניים בשיטה החדשה.

אם כל השיניים תקינות, אפשר להתקדם ולבצע את התהליך כדי ליהנות משיניים צחורות.

הלבנת שיניים

התאמה של הלקוח לביצוע הטיפול הביתי

רופא השיניים בוחן כמה נושאים הקשורים למצבו הבריאותי של הלקוח ולמצב של שיניו. בהתאם לכך הוא מקבל החלטה אם הלקוח מסוגל לבצע ניתוח זה או לא. הוא לא יאשר טיפול זה אם ללקוח יש בעיות חניכיים, או שיש לו בעיות דנטליות או רפואיות אחרות שיפריעו למהלך זה.

שינוי של גוון השיניים

כשמדובר בשיניים רגילות, הגוון של ציפוי השן הופך לבהיר בכמה דרגות. אך אם מדובר בצבעים של הכתרים, בציפויים אסתטיים ובסתימות לבנות, הערכות המלבינות לא יצליחו להגיע לגוונים זהים כמו אלה של השיניים האחרות, כיוון שהשיניים הרגילות יהיו הרבה יותר בהירות ואילו הציפויים האסתטיים יהיו מעט כהים יותר מהגוון החדש.

הלבנת שיניים ביתית

השיטה החדשנית ביותר עבור הלבנת שיניים ביתית היא באמצעות ערכת הלבנה מקצועית שכל אחד יכול להשתמש בה בביתו, על פי ההנחיות של רופא השיניים. ההנחיות אינן זהות והן משתנות מלקוח ללקוח, על פי הנראות של שיניו. יש לקוחות שבשיניים שלהם יש כתמים בולטים בשל צריכה של שוקולד, קפה, יין ושיניים צהובות לאור השימוש בטבק ולכן המטרה היא להבהיר אותן ככל האפשר.

השיטה מבוססת על הכנה של מבנה מגבס, אשר מייצרים אותו על פי צורת השיניים של כל לקוח. רופא השיניים מסמן את המידות ומכין מודל מגבס על ידי הכנת תבנית בפיו של הלקוח כדי שהפלטה תהיה בגודל מדויק. לאחר המדידה ויצירת המודל, על הלקוח להמתין כמה ימים עד קבלת הפלטה המוכנה כשהיא כוללת גם כפיות אישיות.

התכולה של ערכת הלבנת שיניים ביתית

רופא השיניים והצוות שלו מכינים ערכה זו והיא כוללת את הפריטים הבאים:

  • מגשי הלבנה.
  • הוראת מדויקות על אופן ביצוע ההלבנה.
  • ערכת הלבנה המיועדת למתחילים.
  • מזרק הלבנה.

הסוגים של ערכות עבור הלבנה ביתית

ערכה 1

הלבנה ביתית באמצעות ג'ל ושני מגשים פלסטיים דקים שמטרתם היא לבצע הלבנה ביתית של השיניים באופן מושלם.

בערכה יש מגש אחד עבור השיניים התחתונות ומגש נוסף עבור השיניים העליונות.

הלקוח ממלא ג'ל בתוך כל מגש ומרכיב את המגש הנכון על השיניים שלו לאורך שעה עד שעתיים. יש לחזור על פעולה זו בין 10-7 פעמים.

יש מקרים שבהם הרופא יבקש גם להשתמש בכפיות בלילה וזאת על פי כל מקרה לגופו.

ערכה 2

ערכה זהה שהשימוש בה הוא לבעלי רגישות בינונית. יש להשתמש בפלטה ובג'ל לאורך חמישה ימים ובכל יום להניח את הפלטה והג'ל על השיניים התחתונות או העליונות בהתאמה, למשך שעה עד שעתיים. כבר לאחר חמישה ימים אפשר יהיה לראות את השינוי לאור השימוש בחומר שמכיל % 10 מי חמצן.

או לחלופין, לבצע הליך זה במשך שלושה ימים לאורך חצי שעה בכל יום. באפשרות זו, אפשר יהיה לראות תוצאות כבר לאחר שלושה ימים לאור השימוש בחומר שמכיל % 6 מי חמצן.

יש מקרים שבהם הרופא יבקש גם להשתמש רק בכפיות בלילה וזאת על פי הצורך האינדיבידואלי.

  • בשתי האופציות האלו הלקוחות אינם חווים כאבים או רגישויות. אם יש מעט כאב או רגישות זה חריג והם חולפים תוך 48 שעות.
  • ביומיים שלאחר ביצוע הטיפול, ההנחיות הן לא לשתות משקאות חמים וגם לא משקאות קרים כדי לא לפגוע בהצלחתו של הטיפול.
 

ערכה 3

שילוב של ערכת הלבנה עם חומר מי חמצן % 6 בשילוב ניתוח זום, באמצעות שימוש בטכנולוגיית האור ממנורת זום אשר מזרזת את תהליכי הלבנת השיניים. את השינוי בנראות אפשר לראות כבר לאחר 45 דקות. שיטת הפעולה של מנורה זו, היא להבהיר את הגוון של כל אחת מהשיניים ב – 10-8 טונים של גוונים כלפי מטה.

השילוב במנורת הזום מקל על בעיית הרגישות ולכן, הלקוח אינו חש בכאב או תחושה מוזרה כלשהי.

ההצלחה של הלבנת השיניים

המרפאה שלנו דוגלת בשימוש בכל האמצעים החדשניים ביותר שהם פריצת דרך בנושאים דנטליים שונים. זו הסיבה שאנו בוחנים כל מקרה וממליצים מקצועית לכל לקוח מהי השיטה הנכונה ביותר עבורו.

לקוחות רבים שלנו השתמשו בהצלחה רבה בערכות וגם ביצעו הלבנת שיניים תוך שילוב ניתוח הזום, שהוא חדשני ביותר ונמצא בשימוש פרק זמן קצר יחסית בארץ. ההצלחה הגדולה של השימוש בשיטות האלו הוביל לקוחות רבים להצטרף להצלחה.

לפני שאתם בוחרים בסוג ההלבנה המועדפת, חשוב שתבררו מהו ההליך, מהם הסיכונים, מהי רמת היעילות וכמובן חשוב שתשאלו כמה עולה התהליך. מרפאתנו לשירותכם בכל שאלה וכל תהייה ואנו נתאים עבורכם את הטיפול המתאים למצב השיניים שלכם לאחר אבחון מוקפד ביותר.

לאחר הטיפול, תיהנו לראות במראה את השיניים הצחורות שלכם, דבר שיגרום לכם אושר רב, לאור ההבדל התהומי בנראות של הפנים שלכם. ללקוחות רבים מהלך זה מוסיף רבות בביטחון העצמי שלהם והם חשים בנוח להימצא עם חברים וקולגות מהעבודה כשהפה שלהם הוא כה נקי ואסתטי.

דילוג לתוכן