השתלת שיניים 1

השתלת שיניים בחולון

השתלת שיניים בחולון היא שיטת העבודה המתקדמת ביותר שמבצעים רופאי השיניים בפיהם של הלקוחות. נראותו של השיניים בתוך חלל הפה היא נושא חשוב בעיני רוב התושבים ולכן הם עושים כל שניתן כדי לשמור על בריאותם של השיניים ובמידת הצורך הם מבצעים את ההיערכות הנדרשת ולאחריה עוברים תהליך של השתלת שיניים.

מדובר בניתוח מתקדם שבמהלכו מושתל שתל במיקום שבו הייתה השן הקודמת אשר כבר אינה תקינה עקב סיבות שונות ולכן היא נעקרה. קיימת חשיבות גבוהה למלא חלל זה בהקדם כיוון שלשיניים יש תכונה לצמצם רווחים ולכן אם ההשתלה לא תבוצע תוך זמן סביר, המרווח יצטמצם והמקום לא יספיק עבור החדרת השתל.

היתרון של השתלת שיניים הוא שיש אפשרות לבצע הליך מהיר של השתלת שיניים ביום אחד וכך הנראות של הפה משתנה באופן מהותי תוך פרק זמן קצר והלקוח מרגיש בנוח לאור המראה החדש שלו. הליך זה מעניק לו ביטחון עצמי מוגבר לעומת ההתייחסות שלו אל עצמו בעבר כאשר היו חסרות בפיו שיניים, חלק מהשיניים היו עם השלכות של עששת ומחלות חניכיים ולכן המראה לא היה אסתטי כלל.

השתלת שיניים בחולון

צוות המרפאה שלנו מקצועי ומיומן בהשתלת שיניים בחולון והסביבה. השתלת שיניים בחולון היא אפשרות פופולרית ויעילה להחלפת שיניים חסרות. אנחנו מציעים יתרונות רבים כמו שיפור במראה, יכולת לעיסה טובה יותר ושימור מבנה העצם. להשתלת שיניים יש אחוזי הצלחה גבוהים והיא יכולה להחזיק מעמד שנים רבות עם טיפול נאות. השתלות שיניים אמנם דורשות השקעה משמעותית של זמן וכסף, אך לרוב הן נחשבות לפתרון הטוב ביותר לטווח ארוך להחלפת שיניים חסרות. מוזמנים להתייעץ עם רופאי השיניים שלנו כדי לקבוע אם השתלת שיניים היא האפשרות הנכונה לצרכים הספציפיים שלכם.

טכנאי שיניים

השתלות שיניים – שיטות וסוגי טיפול

נושא השתלות שיניים עבר כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות וכיום רופאי השיניים משתמשים בשיטות חדשניות אשר מבוססות על שימוש בטכנולוגיות מתקדמת ובאביזרים מתקדמים שמקלים הן על עבודתו של רופא השיניים והן על ההחלמה והחזרה לשגרה של המטופלים הרבים.

הטיפול מיועד לאנשים בריאים. משך הטיפול משתנה משיטה לשיטה, מאחר ולשיניים לוקח מספר ימים עד שהן מחלימות וניתן לראות תוצאות לטווח הארוך.

עד לא מכבר השתלים הדנטליים הפופולריים ביותר היו אלו העשויים מטיטניום. אך בשנים האחרונות בוצע מהפך וכל השתלים הדנטליים כעת עשויים מחומר קרמיקה וזאת לאור היתרונות הרבים שלו.

שיטות שעוזרות לשיפור תפקודה של עצם השן ובהליך זה מדרבנים את התחדשות העצם ותורמות לנראות ולאסתטיקה.

שינוי מרכזי שניתן לראות בתחום בשנים האחרונות הינו שיפור החלק של השתל שיש בו נגיעה לחניכיים או לעצם בגוף וזאת כדי לקצר את הליך ההחלמה. לאור השימוש בשיטה זו, האיחוי של השתל ושל עצם החניכיים אורך כחודשיים וזאת לעומת כשישה חודשים בעבר.

האם אתם סובלים וכואבים? חסרות לכם שיניים? אתם מתקשים באכילה? אל תחכו ואל תתפשרו בדרך אל החיוך המושלם.

מהי השתלת שיניים?

אם נתבונן בפשטות על נושא השתלות שיניים מדובר על החלפת השיניים הטבעיות בשיניים מלאכותיות. זו לא השיטה היחידה להחלפת שיניים חסרות, אך היא הוכחה היעילה ביותר והיא אף נועדה להחליף את הצורך בשימוש בשיניים תותבות.

השתלה בכל הפה, או בחלקו, היא דרך יציבה, יעילה וארוכת טווח להחזרת ולשיקום הפה. להליך ישנן מספר שיטות אותן יבחר עבורכם הרופא לאחר בדיקה ואבחון מבנה ומצב הפה שלכם.

במציאות מדובר בהיערכות רבה שיש לבצע לפני ההשתלה עצמה והליך זה עשוי לקחת פרק זמן משמעותי וזאת בהתאם לצורך הפרטני של כל לקוח. כאשר מסיימים את כל הטיפולים ואת עקירת כל השיניים אפשר להתקדם לנושא השתלת שיניים.

השתלת שיניים יוצרת מצב חדש שבו הפה משוקם ומאפשר ללקוח לחזור לחיים נורמטיביים תקינים ואסתטיים. המבנה הסטרוקטורלי מאפשר לתפקד באופן מושלם בנושאים כמו נוחות האכילה, חיוך נאה וצחוק ללא הגבלה לעומת ההתנהלות שלהם בעבר.

מי זקוק להשתלת השיניים ולמי זה מתאים?

השתלת שיניים היא טיפול לאובדן שיניים, שנובע מסיבות שונות : ריקבון של השן, מחלת חניכיים או נסיגת חניכיים, עששת  שהתפשטה והחמירה, או כשל במסלול השורש, שחיקה מואצת או שבירה ואף בשל גורמים גנטיים ומולדים.

כל אדם שאיבד חלק משיניו או את כולן אינו מרגיש בנוח ביום יום כשהוא ללא שיניים שהן צורך חיוני. קשה לו לאכול ללא שיניים ולכן הוא אוכל מאכלים נוזליים בלבד, הוא חש לא בנוח כשהוא מחייך וכשהוא צוחק לאור המראה שהוא אינו אסתטי.  

יש להביא בחשבון את העובדה שמחסור בשיניים גורם להרגלי אכילה לא בריאים, ולכן יש חשש שתהיינה לכך השלכות בריאותיות. מעבר לכך נוצר מצב שבו השיניים הקיימות ממלאות תפקיד גם של השיניים החסרות ולכן נוצר לחץ גבוה מהרגיל על השיניים הקיימות בעת לעיסת המזון.

השתלת שיניים


תהליך השתלת שיניים בחולון

לניתוח השתלת שיניים יש כמה שלבים. בתחילת הדרך יש לחשוף את העצם באזור הניתוח. מהלך זה מתבצע על יד ביצוע חתך בחניכיים כדי לגלות את העצם ולחשוף את כולה או לחלופין יבוצע חירור של החניכיים על פי גודלו של השתל וכך יהיה קל יותר להשתיל אותו. המנתחים שמשתמשים בשיטה זו אינם נעזרים במתלה. באופן טבעי כל מנתח משתמש בשיטה הנראית לו המתאימה ביותר לניתוח של כל אחד מהלקוחות על פי הנתונים שלו.

השימוש הנוח בקרן לייזר מאפשר למנתחים לבצע את החיתוך בדרך חדשנית זו שגם מקלה על הלקוח.

השלב הבא הוא הוא ביצוע קידוח ממוקד בנקודה שבה אמורה להתבצע ההשתלה בפועל, רוב רופאי השיניים מבצעים כמה קידוחים שכל אחד מהם הוא בקוטר אחר וכך הם מגיעים לגודל הנכון ביותר לביצוע ההשתלה. כאשר השתל מקובע כראוי, אוטמים אותו ומבריגים אותו באופן מהודק על ידי שימוש בברגים ייעודיים למטרה זו.

כאשר כל השתלים ממוקמים ומוברגים נותר לרופא השיניים שלב תפירת כל השטח שנפתח במהלך הניתוח. כדי להגן על החניכיים ולאפשר להם ריפוי נכון , רופא השיניים מלביש כיפת מתכת למשך כעשרה ימים. לאחר שהחניכיים יחזרו לחיוניות יתחיל שלב חדש שכולל שיקום והדבקה של מבנים וכתרים.

השתלים מתקבעים לאט לאט במקומם, עוגן השתל משתרש בעצם הלחי ואם הניתוח הצליח שורשי השתל יתאחו עם העצמות.  שלב זה אורך בין שלושה לשישה חודשים .בדרך כלל האיחוי בלסת העליונה קורה תוך פרק זמן קצר יחסית ללסת התחתונה. להשלמת תהליך זה מתקין רופא השיניים פרוטזה מלאכותית וגם את כתר השן.

רוצים להתייעץ איתנו על הטיפול המותאם בדיוק עבורכם?

שלב הבדיקות

כדי לוודא שהלקוח מסוגל לבצע ניתוח השתלת שיניים בחולון מבקש רופא השיניים לבצע כמה בדיקות  קליניות של חלל הפה כמו בדיקת סי-טי, בדיקה רדיולוגית למסב חד השורש של השן, לקיחה מדגמית של מחקר הפה וצילומים פנורמיים מקיפים. במידת הצורך תבוצע גם בדיקת דם.

אם הכל תקין ויש אישור לביצוע הניתוח, בוחרים את השתלים המתאימים ביותר לפיו של הלקוח, על פי המידה והסוג של השתלים ובהתאם לכך מתכננים את מהלך הניתוח ונראות הפה.

שלב השתלת העצם

העצם בפה היא נושא מהותי בניתוח השתלת השתלים כיוון שהשתל נאחז בעצם. לכן, אם יש מחסור בעצם עקב שחיקה שנוצרה מהשיניים התותבות, בעיה בריאותית כמו פיסטולה, עקירת שיניים, אבצס, שברים, מחלות חניכיים ועוד יש לבצע השתלת עצם שזו הכנה הכרחית להשתלה.

מקור העצם הוא מחומרים סינטטיים, מבעל חיים או לחלופין מגופו של המושתל.

לאחר מהלך זה יש להמתין כמה חודשים עד שהעצם מתאחה ורק לאחר מכן אפשר לתאם מועד להשתלה עצמה.

ההמתנה לשתלים

פרק הזמן שיש להמתין הוא בדרך כלל בין חודשיים לחצי שנה, כדי לאפשר איחוי נכון של העצם. בשלב ביניים זה ירכיב הלקוח שיניים תותבות שהן פחות נוחות.

יש אפשרות גם לבצע העמסה מידית שבה מעמיסים את השתלים על העצם מיד לאחר השתלת העצם וכך גם את הכתרים. מצד אחד, אין צורך בכמה חודשי המתנה באמצעות שיטה זו וכך מהר מאד נהנה הלקוח מהעובדה שהשיניים מסודרות בפיו אך מצד שני עלול להיות סיכון אם תהיה בעיה באיחוי העצם.

השתלת שיניים

ההכנות לפני הניתוח

השתלת שיניים היא ניתוח ולכן יש בו רמת סיכון כמו בכל ניתוח שאדם אמור לבצע. הרופא מתכנן מהלכים מסוימים אך תמיד קיים סיכון שהדברים יסתבכו עקב תרחישים לא צפויים. המטרה היא להחדיר את כל אחד מהשתלים למיקום שלו באופן מושלם, אך לעיתים יש מצבים של פגיעה בעצב, אי קליטה של השתל ברקמות של הפה, או התפתחות של זיהומים.

אחד הכללים החשובים של כל אדם שמתכנן לבצע טיפול מקיף בשיניו הוא לבחור בתחילת הדרך רופא שיניים שהוא ממקצועי  ומיומן בתחום ההשתלות ושהוא קיבל עליו המלצות מלקוחות אשר עברו אצלו תהליך זהה והיו מרוצים הן מהתוצאה והן מהמקצועיות ומהאמינות שלו לאורך כל הדרך.

רופאים מובילים לא יבצעו את המהלכים השונים באופן אוטומטי, אלא יבחנו באופן פרטני את מצבו הבריאותי של הלקוח ברבדים השונים כדי לוודא שיש אפשרות להשתמש בחומרים השונים במהלך הטיפולים כיוון שהלקוח אינו אלרגי למשפחה זו של חומרים או תרופות. המגמה היא להעניק לכל לקוח את מלוא המעטפת הנחוצה לו באופן מוקפד ותוך חשיבה מלאה כדי שתהליך השתלת שיניים יסתיים בהצלחה וללא סיבוכים.

בתחילתו של התהליך מתבצעים צילומים מדויקים של השיניים, הן צילומי סיטי והן צילומי רנטגן וזאת כדי לקבל תמונות מדויקות על מצבה של כל אחת מהשיניים. כמו כן, הרופא יבחן את מצב העצם של כל אחת מהשיניים כדי שאפשר יהיה לבצע השתלת שיניים עם תמיכה של העצם שתעטוף אותן . במקרים שבהם כמות העצם היא קטנה ואינה מספיקה לתהליך זה, יהיה צורך לבצע ניתוח מקדים של הרמת סינוס או לחלופין השתלת עצם. רק לאחר מכן יהיה בסיס רחב שיתאים להשתלת מלוא השיניים.

במהלך ההיערכות לקראת הניתוח של השתלת שיניים בחולון, רופא השיניים יבצע סימולציה כדי לתכנן את המיקום של כל אחד מהשתלים כדי לוודא שיש מקום לכולם, כך שהפה יהיה מלא בכל השיניים הנחוצות.

זמן ההחלמה וזמן קליטת השתלים

זמן ההחלמה הוא אינדיבידואלי לכל אדם, והוא כולל גם ימים שבהם הלקוח יסבול מכאבים ומשטפי דם במקומות רבים. שלב זה אורך בדרך כלל כמה ימים ובמהלכם יהיה קושי באכילה תקינה ונורמטיבית. 

קליטת השתלים, בעצם, הינה התמזגות של השתלים עם העצם. איחוי מלא נמשך 3-6 חודשים, תלוי גם במיקום השתל. לשתלים בלסת העליונה, לוקח פחות זמן.

בתום תקופת האיחוי, יש להשלים את הליך השתלת השיניים באמצעות התקנה של פרוטזה מלכותית, כלומר כתר השן. 

קיימת האפשרות שהשתלת השן נכשלה- שורש השתל לא יתאחה כצפוי עם עצם הלחי ולכן, תידרש השתלה חדשה של השיניים.

סיבוכים אפשריים לאחר הניתוח

כמו לאחר כל ניתוח כירורגי עלולים להיווצר סיבוכים כלליים כמו דימומים עקב הפגיעה בכלי הדם וברקמות . כדי לסייע למנותח הרופא ינקז את הדימומים הללו. כמו כן, עלולים להופיע זיהומים מקומיים באזור ההשתלה או זיהומים משמעותיים במחזור הדם ודבר זה יצריך את הסרת השתל.  

קיימים גם סיכונים יוצאי דופן כמו פגיעה עצבית אשר תחלוף תוך פרק זמן קצר לבד, דבר שעשוי לגרום לכך שיאבד חוש הטעם ותהיה תחושת נימול בפה באופן זמני.

שיטות להשתלת שיניים

השיטה הקלאסית – דו שלבית :  בשלב הראשון משתילים אל תוך העצם את השתלים הדנטליים המתאימים בשלב השני מבריגים באמצעות בורג ייעודי את כתר השן המלאכותית. ברוב המקרים מדובר בכתר שן שעשוי מקרמיקה כמו זירקוניה או בעלת בסיס מתכת. המעטפת של הכתרים מצופה בציפוי פורצלן או לחלופין אם מעוניינים במראה יפה יותר מזמינים כתר שכל כולו הוא פורצלן. בדרך זו משתילים כמה שיניים ומקבעים אותם באמצעות גשר.

אך אם מדובר יש צורך לבצע השתלה בכל חלל הפה, משתמשים בשתלים עם מתכת מצופה בקרמיקה או פורצלן אשר מוברגים לאחר מכן לשתלים, או משתמשים בסגר נעילה. בדרך זו לכל כתר יש שני חלקים, האחד הוא קשת של שיניים מלאכותיות והשני הוא הסגר המוברג על הכתר.

בשיטת השתלה זו התהליך מתחילתו ועד סופו אורך בין 3 חודשים לשנה וחצי.

שיטת ההעמסה המיידית : משתילים במקביל את הכתר יחד עם השתלים הדנטליים או לכל המאוחר למחרת. בדרך זו מקלים על הלקוח והוא מרגיש הרבה יותר בנוח לאור העובדה שיש שיניים בפיו.

לחלופין אפשר גם לתאם עבורו שיניים תותבות לזמן ביניים של כשלושה חודשים ולאחר מכן, תותבת קבועה. רופאים רבים מעדיפים לעבוד בשיטה זו כיוון שהשתלים מתקבעים יפה וכך גם העצם והחניכיים ולכן יש למהלך זה פחות סיכונים ופחות השלכות.

all on 4 : הייחוד של שיטה זו היא שמדובר בשיטה מהירה ומשתמשים בה בטכנולוגיות חדשניות, כדי לדעת היכן ימוקם כל שתל באופן מוקפד ומדויק. אנו מכירים את טיפולי השיניים המסורתיים, שכללו אי נעימות ואי נוחות, שבהם היו שלבי המתנה ארוכים בין הטיפולים ולקח הרבה מאוד זמן עד לקבלת התוצאה הסופית.

השיטה הזו, בעצם חוסכת את ההמתנה בין שלבי הטיפול. היא כן מצריכה בדיקות מקדימות כדי לגלות את המבנה המדויק של הפה.

קיימת אפשרות נוספת – התוכנה המתקדמת מאפשר לבצע סיור וירטואלי שהוא חשוב ביותר עבור המטופל ועבור רופא השיניים שמבצע את ההשתלה בפועל באופן בטוח יותר, מדויק ומהיר. האפשרות הזו גם ממזערת את רוב ההליכים הפולשניים.

השתלת שיניים

השתלת שיניים ביום אחד

קיימת שיטה חדשנית שבה יש אפשרות להשתיל את כל השיניים ביום אחד. רופאי השיניים המיומנים מבצעים זאת תוך כמה שעות. השתלת שיניים ביום אחד הינה פתרון מעולה עבור אנשים שזקוקים להשתלה במיידי. גם מטופלים שמחפשים פתרון יעיל ומהיר יכול לעבור את הטיפול.

ההתעניינות והביקוש לסוג טיפול זה הוא די גבוה, הרי שהשיניים הם כרטיס הביקור וגם משמשות לפעולות בסיסיות, כגון : אכילה, דיבור וחיוך. אם השיניים לא אסתטיות, זה פוגע בביטחון העצמי של האדם.

ההחלמה מטיפול השתלת שיניים ביום אחד נמשכת זמן קצר יחסית לטיפולים אחרים של השתלות שיניים והכתרים נראים כמו שיניים אמיתיות. לגבי התפקוד, לאחר ההחלמה, רגיל לחלוטין.

הוראות לאחר הניתוח

בתום הניתוח, רופא השיניים מעניק ללקוח הוראות מפורטות כיצד לנהוג בימים לאחר הניתוח:

  • אכילה ושתייה מותרים רק כשעתיים מתום הניתוח.
  • בימים הראשונים שלאחר הניתוח יש לאכול רק מאכלים רכים ולהימנע מאכילת מאכלים קשים.
  • יש להקפיד על היגיינת הפה.
  • אין לבצע פעילות גופנית מאומצת.
  • יש להגיע לביקורת אצל רופא השיניים על פי לוח הזמנים שנקבע.

החשיבות של בחירת רופא השיניים

הנראות של הפה ושל השיניים מאפיינות כל אדם. לכן קיימת  חשיבות רבה בבחירת רופא השיניים המקצועי ביותר שיבצע עבודה שהיא לא פחות ממושלמת. המטרה היא שכל אדם ירגיש בנוח עם הנראות האסתטית של פיו כשהוא אוכל, צוחק ומחייך.

אצלנו, במרפאות אלון, יודעים שמדובר בתהליך לא פשוט שכרוך בכאב ואי נעימות. מתוך כך, מטרתנו העליונה היא לאפשר הליך קל ככל הניתן תוך דגש על מקצועיות והתאמה מרבית של השתלים לכל אחד מכם. אנו מחויבים לליווי מלא מתחילת התהליך ועד לסופו.

לא יודעים מה הטיפול המתאים לכם? יש חששות לגבי התהליך? זה טבעי לגמרי ! במרפאות אלון ידאגו להתאים את הטיפול הנכון והמקצועי ביותר! ולהגיע לתוצאות שלא חלמתם עליהם.

השאירו פרטים כאן למטה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי לשיחת ייעוץ ללא עלות

החיוך שלכם מעלה את החיוך שלנו !

דילוג לתוכן