טיפול שורש

טיפולי שורש

טיפול שורש – אל תדחו, אל תתעלמו, אל תחכו. בואו למרפאה ברגע שעולה הכאב הראשון.

כמו במצב שאנו מזניחים ולא נותנים לו את תשומת הלב הנדרשת והוא מחמיר ומעלה סיבוכים. כך גם כאב קטן בשן שלא אובחן וטופל יכול להתדרדר ולהגיע לצורך של עקירת השן. חשוב שלא להתעלם מהכאב ולהגיע אלינו בהיווצרות הכאב הראשוני ולו הקטן ביותר. דחיית הטיפול, לרוב תגרור התפתחות כאב עז מתמשך לסירוגין.

טיפול שורש ושלבי ההליך

ההחלטה על הטיפול מגיעה לאחר בדיקה והבנה כי יש פגיעה במוך השן. עששת חמורה, זיהום או כל פגיעה אחרת. בשן שגרמו לחדירת מעטפת זגוגית השן ונכנסו פנימה לרקמה החיה של השן ( שכוללת תאי עצב ותאי דם) יכולים להעלות את הצורך בטיפול שורש.

מדובר על הליך כירורגי שדורש את הרדמת האזור ובעת טיפול שורש שלבים שונים נדרשים לשם הצלחתו. השלב הראשון הוא פתיחת השן כדי לנקות עששת או זיהום אם הצטבר. זהו אזור צריך להיות סטרילי כדי למנוע הישנות המקרה בהמשך או החמרת מצב השן. השלב הבא, הוא כניסה מעמיקה יותר אל עבר תעלות השורש. גם הן ינוקו, כמו גם מוך השן הפגוע. לאחר שכל האזור נקי, רופא השיניים יסגור את השן ויאטום אותה כנדרש.

במצבים של טיפול שורש לילדים או לנשים בהריון הרופא יתאים את הטיפול כמו גם את הגישה ואת האווירה הכללית בכדי לאפשר ככל שניתן את הנוחות והרוגע של המטופלים ובכך למקסם הטיפול כמו גם לקצר את זמן ההליך.

לעתים יהיה צורך בשילוב של כמה טיפולים או לעתים הטיפול המדובר הוא חידוש השן. בכל מקרה ובכל מצב, רופא השיניים יתבונן ויעשה את הבדיקות הנדרשות כדי לבנות תכנית טיפולים מדוייקת לפי סדר ובאופן הדרגתי.

כיצד להתמודד עם הכאבים לאחר הטיפול?

כאבים אחרי הטיפול יעלו לאחר שההרדמה תסתיים. מדובר על הליך לא פשוט וחשוב להכיר בכך כי טיפול שורש כואב והעוצמה תלוייה במטופל.  הכנה נכונה תאפשר התמודדות טובה. כאבים לאחר טיפול כזה  מתרחשים לרוב לאחר טיפול השורש וכשנוגעים בצורה כזו או אחרת באותו אזור. החדשות הטובות הן שהכאב לא נשאר לאורך הזמן.

ישנם מקרים שבהם המצב הראשוני היה חמור ולמטופל תיווצר דלקת בשן שעברה טיפול או כל קושי אחר. חשוב לנו להשאר במעקב לאחר הטיפול. ואנו נמצאים במעקב תמידי ואף מבקשים מהמטופלים לעדכן אותנו כדי לוודא שאכן הכאב עבר והאזור מטופל כנדרש.

אנו מחוייבים ללוותכם בכל התהליך. מתחילתו בשלב האבחון ובחירת הטיפול הנכון, המשך בקביעת מחיר טיפול שורש הוגן ומותאם ועד לתמיכה במצב של כאבים בשן אחרי טיפול. כך נוודא שאתם מקבלים את השירות הנכון, המקצועי והיעיל ביותר.

דילוג לתוכן