כאבים לאחר השתלת שיניים – כמה זמן נמשך ומה לעשות

כאבים לאחר השתלת שיניים

השתלת שיניים היא ניתוח לכל דבר ולכן יש לכך השלכות. כאבים לאחר השתלת שיניים – כמה זמן נמשך ומה לעשות.

השתלת שיניים

רופאי השיניים המומחים מבצעים את הליך השתלת השיניים ביום אחד במטרה לבצע את הליך השתלת שיניים ללא כאבים. עם זאת יש לקוחות רבים שסובלים מרמה משתנה של כאבים בתום טיפול מורכב זה. לכן ההמלצה היא ליטול משכך כאבים בתום הניתוח וזאת עוד לפני שההרדמה שביצע רופא השיניים מתפוגגת. בדרך זו יוצרים רצף של שיכוך הכאבים בחלל הפה ודבר זה מקל מאד על המטופלים.

הדמיה ממוחשבת בתהליך הניתוח

לאור הפיתוחים של השתלות שיניים ממוחשבות שבהן יוצרים הדמיה עוד לפני ההשתלה, מקרים של שתל דנטלי כואב לא מתרחשים תמיד. אך מטופלים רבים חשים אי נוחות. ההמלצה היא לקחת כדור או שניים של משככי כאבים, על פי דרגת הכאב עם מעט אוכל. השילוב של משככי הכאבים עם מעט מזון מסייע להפגת הכאבים בדרך מהירה יותר וכך ליצור הפחתת כאבים לאחר השתלת שיניים.

תופעות הלוואי לאחר השתלת שיניים

בימים הראשונים שלאחר הניתוח, המטופלים סובלים מנפיחויות באזור הפה. הדבר קורה לאורך 4-3 ימים ולעיתים עד 7 ימים. במקביל לכך נוצרים סביב הפה גם שטפי דם שמתחילים בצבעים כהים ולאט לאט צבעם הופך לבהיר יותר. עם הירידה בנפיחויות ובדרגה של שטפי הדם גם כאבים אחרי השתלת שיניים הופכים להיות מינוריים.

כאבים לאחר השתלת שיניים

המטופלים מודעים לעובדה שלאחר ניתוח מסוג זה, יהיו כאבי שיניים לאחר השתלת שיניים עם זאת הם מקווים שתהליך ההחלמה יהיה מהיר ולכן הם מבצעים כמה פעולות כמו נשיכה של הגזה, דבר שמפחית את כמות הדימום. כמו כן גם שטיפה של חלל הפה במשך 3-2 פעמים בכל יום לאחר הארוחות.

נושא נוסף שמסייע מאד הוא להיות במנוחה. כאשר הגוף אינו פעיל ואין מאמצים כמו בחיי היום יום הרגילים, הדבר מקל על הגוף ולכן לשאלה כמה זמן כואב אחרי שתל, התשובה היא שההחלמה היא אינדיבידואלית, אך בדרך כלל מדובר בימים בודדים. בהתחלה הכאבים הם חזקים יחסית ובחלוף הימים הם הולכים ומתפוגגים.

השתלת עצם בפה

יש מקרים שבהם יש צורך בביצוע השתלה של עצם בפה כיוון שהעצם אינה קיימת ובלעדיה אין אפשרות לבצע את ניתוח השתלת שיניים. לאור זאת יש לבצע מהלך ראשוני של השתלת עצם בפה ורק לאחר הצלחת מהלך זה, לבצע השתלת שיניים בכל הפה ביום אחד בעזרת ההדמיה הממוחשבת.

עם זאת לאחר השתלת העצם, המטופל חש לא אחת כאבים חזקים אחרי השתלת עצם. במקרים הללו הוא יפעל על פי הנחית הרופא, ישתמש במשככי כאבים על פי המינון הנדרש ובנוסף לכך יבצע פעולות נוספות שעשויות לסייע לו להפגת הכאבים.