מהם כתרים בשיניים

שיניים מושלמות הן משאת נפשו של מרביתנו. שורה של שיניים לבנות, בריאות ואחידות. מדובר על אידאל כשלרוב במציאות לכל אחד מאיתנו יש קושי כזה או אחר מחור בשן ועד לדלקת חניכיים. רפואת השיניים נועדה לפתור את הקשיים השונים ולעזור לכל אחד להגיע למצב האידאלי ככל שניתן. אחת מן האפשרויות היא פתרון שנועד לעזור במצבים שבהם חסרה שן או שנדרש לעוקרה מסיבה כזו אחרת. כתרים מיועדים לאפשר את רצף השיניים ולאפשר לכם להמשיך לחייך ובשמחה רבה מבלי להתבייש ומבלי להסתיר את הפה.

האם אתם סובלים וכואבים? חסרות לכם שיניים? אתם מתקשים באכילה? אל תחכו ואל תתפשרו בדרך אל החיוך המושלם.

כתר דנטלי

ישנן טכניקות רבות לתיקון השיניים ובמרפאתנו תוכלו למצוא את כלל האפשרויות. התקנת כתרים בשיניים דורשת רופא שיניים מיומן ומקצועי שיתאים את צורת הכתר, החומר ממנו הוא עשוי ואת מידת ההתאמה לכלל השיניים באופן המקסימלי ביותר מבלי לסכן את שאר השיניים או שאר מבנה הפה.

חשוב לציין כי אין זה מובן מאליו לבנות כתר שיניים יכולות להשאר שבורות אם אין הדבר פוגע בתפקוד. זה אפשרי. אך, אם האסתטיקה אף היא חשובה לכם, חשוב שתבדקו את נושא הרכבת הכתר ותבחרו את הסוג המתאים ביותר.

תפקיד הכתר

כתרים בשיניים הנו התקן מלאכותי שנועד להחליף שן טבעית שכבר אינה קיימת, כמו במקרה של שבירה מלאה או חלקית, שיניים רקובות או שן שאינה בריאה בגלל ריקבון או זיהום ושדורשת עקירה. לעתים התקנת הכתר היא חלק מטיפול מערכתי יותר שמושפע ממצב החניכיים והשיניים כולן כמו טיפול שורש.

המעבדה שלנו נמצאת במרפאה עצמה ומתקיים קשר בלתי אמצעי עם טכנאי המעבדה שבונה את הכתר. הייחודיות הזו מאפשרת הליך מהיר ומדויק ומעבר חלק מהכתר הזמני אל הכתר הקבוע.

סוגי כתרים בשיניים

ברוב המקרים הכתר מורכב מחרסינה וממתכת שאינה מחלידה ועמידה להשפעת סוגי תזונה שונים (מבחינת צבע, עמידות והצטברות חיידקים). חשוב שהמתכת תהיה איכותית ואצילה שכן מתכת פשוטה יכולה לפגוע בחניכיים ולגרום לדלקת בחניכיים ולזיהום.

סוג אחר של כתרים נהיה יותר ויותר פופולרי והוא כתר זירקוניה שמיועד להחליף את המתכות. הוא נחשב כאיכותי ועמיד יותר.

באופן כללי חשוב להבין שבתהליך יתבצע שילוב ואיזון בין אחוזי המתכת או הזירקוניה לבין החרסינה לשם יצירת העמידות והחוזק הנדרשים בכל טיפול וטיפול. במרפאה אנו נבחן את הצורך כמו גם את העדפתכם ומתוך כך יוחלט על הרכב החומרים הרצוי שמתוכו ייבנה סוג הכתר המועדף.

עלות הכתרים בשיניים

בין אם מדובר על כתרים היברידיים או כתרים ממתכת או אפילו כתר זירקוניה, מחיר הכתרים אינו נעשה באופן שרירותי כמו גם הבחירה בסוג כזה או אחר. אנו בודקים את מצבכם ואת הנדרש באופן מערכתי וקובעים את המחיר בהתאם לצורך. ההחלטה לגבי סוג הכתר נעשית יחדיו ומתוך הסבר מלא ליתרונות ולחסרונות כדי לאפשר לכם החלטה בטוחה ומותאמת.

 

דילוג לתוכן