נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים

טיפול בחורים בשיניים הוא לא נעים אך פשוט לאין ערוך מאשר במקרה של נסיגת חניכיים שמשפיעה על מערך השיניים כולו ודורש לעתים טיפולים מורכבים. מה קורה במצב זה ומהו הפתרון?

טיפול נסיגת חניכיים | טיפול טבעי בנסיגת חניכיים | טיפולים כירורגים לנסיגת חניכיים


אף אחד מאיתנו לא מאחל לעצמו מצב של נסיגה שמשפיעה עלינו ברמה האסתטית ויכולה להשפיע על מערכת השיניים שלנו ואף יכול לפגוע באיכות חיינו.

ישנו מנעד גדול של סוגים שונים של נסיגת חניכיים. ממקרים כמו נסיגה בשן אחת ועד למצב של נסיגה חמורה. בכל המקרים נדרש טיפול מהיר ככל האפשר בכדי שלא להחמיר את המצב. הנטייה הטבעית של כולנו היא לדחות. אך, כשמגיעים למצב בו החניכיים משנים את מיקומם וחושפים את שורש השן שיכולים לגרום לכאב רב ולנזק משמעותי בתפקוד מומלץ שלא לדחות ולבדוק גם אם יש מחוייבויות אחרות ביום יום.

טיפול מניעתי בנסיגת חניכיים

במצבים של תחילתהנסיגה או לשם טיפול מניעתי ניתן לפעול בדרכים כמו צחצוח שיניים נכון, גרגור מלח או תערובת צמחי מרפא מחזקי חניכיים או אף עיסוי של חומרים כשמן זית ושום. ניתן גם לשנות את התזונה ולהפחית בצריכת סוכרים הידועים כמסייעת לסביבה חומצית בפה שמקדמת בעיות שיניים וחניכיים.

לפני נסיגת חניכיים טיפול מונע יכול להיות שינויי הרגלי הצחצוח ושימוש במברשת השיניים כמו גם משחת השיניים המתאימות למצב בו האדם נמצא. ישנם הרגלים שגם הם יכולים להשפיע על המצב וניתן לטפל בהם כדי לעזור למצב. הרגלים כמו חיטוט בחניכיים או עישון.  מעבר לכך חשוב להדגיש כי מורכבות הטיפול תהיה מותנה במצב בו נמצאת נסיגת החניכיים ולכן מומלץ לוודא טיפול מניעתי כמו גם להגיע כמה שיותר מוקדם לשם טיפול אם רואים שמתחילה להיות בעיה בנושא.

טיפול טבעי

כמעט כמו לכל בעיה יש גם פתרון טבעי וכן, גם כאן הדעות חלוקות. ניתן יהיה לקרוא כי אין פתרון טבעי למצב ומדובר על מצב בלתי הפיך ויש כי יאמרו שהרקמות של החניכיים יכולות לבנות את עצמן מחדש ובהדרכה ממצב של טיפול מסור ומותאם יעזור וישפר את המצב.

ניתן למצוא פתרונות כמו שימוש במי חמצן או מתכונים להכנת משחת שיניים ממרכיבים הידועים כמחזקי חניכיים. כל זאת בחיזוק ויטמינים שונים. לפני שאתם פונים לרפואה הקונבנציואנלית ואולי אף במקביל לכך, וכמובן בהתאם לחומרת הקושי, תוכלו לתמוך ולהעזר גם בדרכים אלו.

טיפול כירורגי

ישנם מספר טיפולים כירורגיים לשיפור המצב. טיפולים כמו השתלת עצם או ביטול כיסים. מצבים חמורים סביר שיהיה צורך של השבת רקמות חניכיים באזורים החסרים. מדובר על השתלת רקמה שתמלא את החוסר הקיים במצב כיום.

האפשרויות רבות וחשוב לוודא מה הנכון ביותר בהתאם למצב.

 

דילוג לתוכן