סתימה בשן

סתימה בשן

דברים שחשוב שנדע על סתימה בשן


לאורך הזמן, השיניים החזקות והבריאות שלנו מתחילות להשחק עקב ”מתקפות“ חוזרות ונשנות של חומצה מעכלת  וחדירה של חיידקים לא רצויים אל תוך השן. עם הזמן השכבות המגנות לא נשארות כמות שהן והן מתעכלות בגלל החומצה. ברגע בו לא נשארת שכבת הגנה, מתחילים החורים להיווצר שם תעלה מחשבה שאולי צריך לעשות סתימה בשן.

החורים הללו שבתחילת הם תמימים ולא מראים על נזק רב, לאט גדלים ומתרחבים ומשאירים את פנים השן פגועה ובכך חושפים את האזור לנזק רב כמו גם לכאב חוזר ונשנה בכל פעם שנוגעים בשן או פיסת אוכל נכנסת אל השן ונוגעת בעצב החשוף.

המטרה של סתימה בשן | סוגי סתימות | כמה עולה לעשות סתימות בשיניים

מטרתה של סתימה בשן

הטכנולוגיה והידע של היום אודות השיניים ומערכת הפה מאפשרים לנו לפתור את הנושא ולסגור את החור בדרכים פשוטות וקלות כמו סתימת שן וכיום ניתן לעשותה בהרדמה מקומית או הרדמה כללית.

ההליך מורכב ממספר שלבים והוא כולל בתחילה פתיחת וניקוי השן כדי לסלק שאריות או רמז ללכלוך, חיידקים ושאריות אוכל שנדבקו לשפת השן. אם ישנה עששת שכבר נוצרה, היא תסולק גם כן במהרה. אזור לא סטרילי יעלה סבירות של זיהום והחמרת המצב. לאחר הניקיון, בודקים שחלל השן מאפשר קבלת מילוי ואם צריך מעצבים אותו מחדש כך שהחור יהיה מתאים. בשלב האחרון, רופא השיניים מכניס מילוי לשן עד שתהיה סתימה מוחלטת של החור. המילוי יתפקד כמו שהשן הטבעית תפקדה טרם הריסת פנימיותה.

סוגי סתימות

תפקיד הסתימה הוא אחד, לסגור את החור. אך הנראות והחומר ממנו היא עשויה הם מגוונים ונרחבים. יש שמעוניינים לשמור על אסתטיות ויבחרו בסוג סתימה לבנה שצבעה יותאם לצבע כלל השיניים ויש אחרים שלהם יהיה יותר חשוב החומר ממנו עשוי המילוי ויבחרו בין אלמגם לבין שרף קומפוזיט.

חשוב לציין כי טרם ההליך רופא השיניים יצטרך צילום רנטגן וצילום פנורמי של השיניים כדי לבדוק את עומק ומיקום החור. יכול להיות שהצורך הוא באמת מספר סתימות בשיניים אך, יכול הרופא גם לגלות שיש צורך בטיפול יותר מעמיק ונרחב היות והמצב יותר מורכב מסתימה פשוטה.

עלות הטיפול

שאלה חשובה שיש לשאול היא כמה עולה סתימה בשן או כמה עולה סתימה לבנה שהיא יותר ספציפית. סוגי הסתימות השונות יביא למחירים שונים ומגוונים בהתאם לחומר ולחומרת המצב. מכיוון שהיא נחשבת איכותית יותר מחיר סתימה לבנה יהיה יקר מאשר סתימה רגילה. אם יעלה הצורך בטיפול שורש, הדבר יעלה אף הוא את מחיר הטיפול שכן מדובר על מצב חמור יותר מאשר סתימה שטחית של השן.

בדקו מה מעניקה לכם קופת החולים אליה אתם שייכים מבחינת סוגי הטיפול, החומרים וההנחות. ניתן כמובן לפנות לרופאי שיניים פרטיים אם אתם מעוניים לוודא את מקצועיות הרופא ושלא יהיו תופעות לוואי או כאבים לאחר הטיפול.

דילוג לתוכן