ציפוי שיניים

הלבנת שיניים

כמה עולה ציפוי חרסינה לשיניים והכרות עם כל סוגי הציפויים?

ציפוי למינייט | ציפוי שיניים קומפוזיט | ציפוי שיניים לומינירס | ציפוי חרסינה


למי שלא זקוק או מכיר את הנושא ציפוי שיניים נשמע כנושא מופרך ולא ברור הקשר בין הציפוי לבין השיניים. אך, זהו תחום מאוד פופולרי ומאוד נדרש לאלו אשר מעוניינים לשפר את מראה השיניים וש סוגים רבים ושונים לפי הצורך של כל אחד ואחד. ישנם מקרים שהציפוי אף מאפשר לפתור מבנה שיניים פגומות והדבר משפר את הביטחון העצמי נפלאות.

לפני הבחירה באחד מן הסוגים השונים, רופא השיניים המטפל, בוחן את הפה והשיניים, נעזר בצילומים שונים ומעניק את האופציות אשר לדעתו רלוונטיות למטופל. התהליך של הכנת הציפויים נעשה בד“כ במעבדות שיניים המתמחות בתחום זה. מדובר על תהליך של שריפה כדי להתאים את הציפויים לשימוש במערכת הפה והלסת. לאחר סיום ההכנה, המעבדות מחזירות את הציפויים למרפאות השיניים להמשך הדבקה. בתהליך זה אם ניתן לשלב את התהליך האסתטי עם טיפולים כמו בניית כתרים.

סוגי ציפוי שיניים שונים

ניתן לבדוק ולחקור אודות הסוגים השונים כמו ציפוי למינייט, ציפוי שיניים קומפוזיט וציפוי שיניים לומינירס. כל סוג ציפוי שונה בעמידותו בהתאם לחומר שממנו מורכב הציפוי ובדרך שהוא מודבק אל השן. בחלק מהציפויים בגלל עוביים, נדרש לגעת בשן עצמה, להשחיז אותה ולשנות את צורתה. בחלקם השן נשארת כמות שהיא והציפויי מודבק עליה.


מהם השימושים של ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי לשן יכול להגיע מתוך צורך להעלים כתמים שנוצרו לאורך השנים ולא ניתן להורידם באמצעות צחצוח שגרתי. האפקט של זה יכול אף להבהיר את השיניים ולאפשר אחידות בצבע במקום השיניים הצהובות שאנו חווים שמתסכלים אותנו לעתים דווקא בגלל שבירת האחידות עם השאר.

החסרונות של ציפויי החרסינה

לתהליך יש יתרונות רבים אשר מקדמים את רכישת והדבקת הציפויים. אך, חשוב להבין שיש גם מספר חסרונות להדבקה. חסרונות כמו שינויי מבנה השן הטבעי, חד פעמיות של ההדבקה כך שאם לא מרוצים מהצבע או מההדבקה יש לשבור את הציפויים. לא ניתן פשוט להסיר ולתקן. חסרון נוסף שייך לשינוי צבעו של חרסינה לשיניים במידה מסוימת המושפע מסוגי התזונה ואורח החיים של המטופל.

ציפוי חרסינה מאפשר למטופל לחזור ולחייך בלי לחשוש איך שיניו נראות. כיום, עם הטכנולוגיות החדשניות הציפויי מודבק באופן חזק ובטוח. אם לא קורה מקרה קיצוני כמו נשיכה של עצם קשה ונוקשה או קבלת מכה כלשהי, ניתן לצפות לעמידות של שנים רבות. כל שנדרש מאדם שסובל משיניו ברמה האסתטית הוא לבדוק אודות ציפוי חרסינה ולבחור את רופא השיניים שבעזרתו ירצה לעשות את השינוי.

חשוב לציין בהקשר זה כי המחיר הוא גבוה יחסית היות וההתאמה למבנה השיניים דורש דיוק ומומחיות רבה כמו גם ההרכבה עצמה לכל שן ושן.