ריח רע מהפה

ריח רע מהפה

איך מטפלים בריח רע מהפה ומפסיקים להתבייש ולהתחבא? יש פתרון לכך.

מה הסיבות לריח רע מהפה | טיפול בריח רע מהפה | מניעת ריח רע מהפה


לא פעם מצאנו עצמנו מריחים לא נעים והבנו שמדובר בעצם בריח העולה מתוך פינו. לא תמיד אנו מודעים לכך אלא ממבינים זאת לאחר שראינו את בן השיח שלנו מעקם את אפו וזז באי נוחות אחרי שהתקרבנו לומר לו דבר מה. תופעה לא נעימה שיכולה להוביל השלכות חברתיות הרות גורל. מניעת ריח רע מהפה יכולה להיות אף מטרת חיים למי שסובל ממנה. מדובר על תופעה שאינה כה נדירה. מרביתנו סובלים ממנה מדי פעם ויש שסובלים מכך באופן רציף.

סיבות לריח רע מהפה

לפני שמתחילים לבדוק איך למנוע ריח רע מהפה וכשחושבים על כמה תופעת רבות יעלו להן. מקור הריח יכול להגיע מתוך חלל הפה. שאריות מזון שנתקעו בין השיניים או שכבת חיידקים שהצטברו על שטחה של הלשון שבתהליך הרקבון או הפירוק עולים גזים האחראים ליווצרות ריח רע.

בנוסף, מקור הריח יכול להיות בגלל תופעות כמו עששת או דלקות חניכיים או בגלל מחלות מסויימות כמו סכרת.

מקור הריח יכול להיות אף נקודתי כשחלל הפה יבש עקב חוסר בשתייה או צום היות וחסרה תנועת הרוק השוטפת ומנקה את הפה והשיניים. גם נשימה דרך הפה יכולה ליצור את הבל פה לא נעים.

טיפול

חיפוש אחר טיפול הבל פה לא נעים יעלה מספר תוצאות.כשמרביתן מיועד להגברת הפעילות הטבעית של ניקיון חלל הפה שהיא תנועת הרוק. הרוק שוטף את החיידקים ומאפשר איזון של חומציות חלל הפה. בכל פעם שמתקיים יובש, ישנו סיכוי רב להיווצרות ריח רע. טיפול ראשון להגברת הרוק יהא שתיית מים לאורך היום ובכל פעם שאתם מרגישים יובש בפה. העזרו לשם כך גם במסטיק (ללא סוכר), ירקות ואגוזים שגם הם מקדמים יצירה של רוק. תה ירוק ואף קפה מסייעים במניעת פעילות החיידקים שיוצרים את הריח. אם תאכלו לאורך כל היום תפעילו את מנגנון פירוק האוכל ותוכלו לגרום לפיכם להפריש רוק באופן רציף יותר.

אז איך מונעים זאת?

השתדלו להמנע מאלכוהול וסיגריות אשר מעבר ליצירת ריח רע כולים להגביר מחלות חניכיים שיחזקו בתורם את הריח הלא נעים.

מעבר לטיפול בעזרת שינוי תזונתי, ניתן לקדם טיפול חיצוני בעזרת שינוי הרגלי הגיינת הפה. השתמשו בחוט דנטלי ובצחצוח יומיומי נכון. ביקור בתדירות קבועה אצל שיננית יאפשר לנקות את שאריות המזון והפלאק שהצטבר ושלא היה ניתן להגיע בצחצוח רגיל.

אל לנו להתעלם מהלשון אשר אף היא מושפעת מהמזון ומהתנאים הקיימים כמו השיניים עצמן. גם אותה חשוב לצחצח וניתן להעזר במי פה כדי לשטוף את כל חלל הפה כולל הלשון ולא רק צחצוח.

דילוג לתוכן