שיטות להשתלות שיניים – יתרונות, חסרונות ומחירים

השתלת שיניים

מחסור, חולי או בליטה של השיניים יכולה להשפיע רבות על הביטחון העצמי שלנו. הרצון שלנו לחייך, הרושם הראשוני שאנחנו עושים ועל האכילה שלנו. השאיפה של כולנו היא לשמור על השיניים שלנו על ידי הקפדה על היגיינה בסיסית. אך לא תמיד זה מספיק, ולעיתים גנטיקה ומשנים רבים אחרים עלולים להטות את הכף ולגרום נזק לשיניים ואף לעיתים להוביל לאובדן תמידי של השן. כיום לשמחתנו, קיימות שיטות להשתלת שיניים ולבעיות אלו יש פתרונות כמו שתלים דנטליים ושיטת 'אול און 4'.

שיטת אול און 4 

שיטת אול און 4 הגיעה לישראל מפורטוגל יחסית לאחרונה. אך השימוש בה נעשה מעל ל-12 שנים. והרעיון בבסיסה הוא קיבוע של 4 שיניים בלסת התחתונה, העליונה, או שתיהן, ועל ארבעת השיניים 'להלביש' עוד שתל של 12 שיניים נוספות. 

יתרונות לשיטת אול און 4

היתרון המובהק שבשיטת 'אול און 4' הוא שהמטופל יוצא מהטיפול לאחר סיום ההליך הרפואי עם פה מלא בשיניים אחרי טיפול אחד בלבד. יתרון נוסף הוא כלכלי, מחיר השתלת שיניים בשיטת אול און פור זול מבהרבה מהאלטרנטיבות.

חסרונות לשיטת אול און 4

חסרון בולט בשיטת אול און 4 הוא שתוצאות השיטה ידועות לטווח של חמש שנים בלבד. בנוסף, כדאי לזכור שהשיקום הוא תותבת גדולה, שלא נותנת מענה אסתטי באותה רמה לכל המטופלים. חסרון נוסף הוא, שעל מנת שהטיפול יצליח, יש צורך בבסיס מינימלי של כמות ואיכות עצם. למי שאין את הבסיס הזה, אין את היכולת להיות מטופל בשיטה זו. 

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים הם בעצם ברגים העשויים ממתכת הנקראת טיטניום. הם מיוצרים עם הברגה פנימית והברגה חיצונית, ומצופים לרב בחומר הנקרא קלציום על מנת לספק חספוס מסוים, המאפשר קיבוע יותר חזק באזור ההשתלה. את סגסוגת הטיטניום, ממנה מיוצרים רב השתלים הדנטליים, חורטים באמצעות מחרטת ממוחשבת. לתוך המחרטה מכניסים גליל טיטניום ארוך לאחר שעבר תהליך של גילוף, וכך מיוצר בעצם השתל הדנטלי. 

יתרונות בשתלים דנטליים

בשתלים דנטליים ישנם יתרונות רבים. השתלים הדנטליים מקטינים את העומס על המבנים שנשארו בחלל הפה. מקלים על היגיינת הפה, עוזרים בלעיסה, השיניים הסמוכות לאלו המושתלות נשארות שלמות. אין צורך בטיפול שורש במקרה של כשל בכתר והשתלים עמידים לאורך כ-20 שנה. לעומת שיטות אחרות המחזיקות הרבה פחות זמן.

חסרונות בשתלים דנטליים

כמו בכל הליך רפואי, שגרתי ככל שיהיה, גם בהשתלת שיניים ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים. בכדי למזער את הסיכוי לסיבוכים יש לתכנן כהלכה את מהלך הניתוח. להשתמש בחומרים איכותיים לשתלים עצמם, להקפיד על היגיינה ברמה גבוהה לאחר הניתוח ולהקפיד להגיע לביקורת אצל רופא השיניים על מנת לחזק את השתלים. סיבוכים אפשריים שעלולים להיגרם בעקבות השתלת שיניים הם: פגיעה בכלי הדם, דלקת חניכיים, פגיעה בעצב באזור הגורמת לאובדן תחושה זמני או קבוע  ונפיחות וכאבים שעלולים להתפשט לכל חלל הפה. חסרון נוסף של השתלים הוא מחיר השתלת שיניים, שהוא גבוהה בהרבה מאשר שיטת אול און 4.

לסיכום, כל שיטה טומנת בחובה יתרונות וחסרונות רבים. שילוב של רופא מטפל, שיקולים כלכליים והדגשים החשובים לכם ביותר בתוצאות הטיפול. ניתן לבחור טיפול שיספק לכם, ובעיקר לשיניים שלכם, את המענה המיטיב ביותר. אל תתפשרו על השיניים שלכם, קשה מאוד להיות מאושר כשאתה אדם שמתבייש לצחוק בפה מלא ולחוש בושה כשאתה מחייך חיוך גדול ובכך שיטות להשתלת שיניים בדרכים שונות כבר פחות יסקרנו אתכם.