שיניים תותבות

תהליך התקנת שיניים תותבות

מה שצריך לדעת כשיש שיניים תותבות.


שיניים תותבות קבועות
| שיניים תותבות זמניות | תחזוקת שיניים | ניקוי שיניים | אופן התמחור

אתם כואבים ומתקשים באכילה ובלעיסה. השיניים שלכם אינן כתמול שלשום. אתם בודקים את האפשרויות השונות כדי להמשיך ולתפקד ביום יום. אחת מהאפשרויות הזו היא הליך של שיניים תותבות. כביכול, תהליך שמעניק פתרון מיידי. חסרות לך שיניים? בונים לך התקן, אתה מכניס לפה וזהו. הסתיימה הבעיה.

כך ניתן לחשוב אך, בפועל, מדובר על תהליך עדין שדורש תשומת לב, קפדנות והתאמה מירבית אחרת תסבלו מאי נוחות בגין אי התאמה של התותבות למבנה הפה שלכם או מפגיעה של רקמות החניכיים.

תהליך התאמת התותבות דורש הכרות של הרופא עמכם. כשאתם זקוקים לשיניים תותבות, אתם רוצים רופא שיניים שיהיה עמכם בקשר מתמיד ויהיה מחוייב לנוחות ולבריאות שלכם.

 

שיניים תותבות זמניות או קבועות?

ישנם מספר סוגי שיניים תותבות והאחראי להתאמה הוא רופא השיניים שלכם. אפשרות אחת היא שיניים תותבות קבועות. מדובר על מצב בו אין צורך להחליף את כל השיניים וישנן מספר שיניים שאינן בריאות. ההליך מבוסס על הדבקת השן המלאכותית והיא משתלבת עם שאר השיניים בקלות.

אפשרות שנייה הנה שיניים תותבות זמניות. לרוב הן מהוות פתרון זמני עד לפתרון הקבוע. מטרת אפשרות זו היא למנוע ממכם להשאר לאורך זמן במצב של אי נוחות. במרפאתנו גם מעבדה והליך הכנת ההתקנים הזמנים והקבועים. כך גם במקרים של תיקון תותבות.

אפשרות נוספת היא שיניים תותבות גמישות שמיועדות להקל על העומס שנוצר על הלסתות ולהתאים באופן רב יותר למבנה הפה.

תחזוקה, ניקוי ומעקב

כמו בשיניים הטבעיות שלכם, כך גם בשיניים תותבות, ניקוי שיניים תותבות מיועד למנוע צבירת חיידקים במרחב הנמצא בין ההתקן לבין רקמת החניכיים ולהפחית את הסיכוי לזיהום או להחמרת המצב. בנוסף, היות שלא מדובר על שיניים שמחוברות לעצם הלסת שלנו, בזמן מסויים יכול ההתקן להשבר. תיקון שיניים תותבות נעשה במעבדה שלנו ומהווה המשך רציף לשירות אותו אנו נותנים במרפאתנו.

באופן תקופתי מומלץ כי תגיעו אלינו לוודא שעדיין יש התאמה, ושלא נעשה נזק לעצם או לרקמת העצם. החיכוך היומיומי של התותבות עם החניכיים יכול לפגוע במערכת כולה מבלי שתשימו לב.

אופן התמחור

בדומה לאפשרויות הרבות של שיניים תותבות מחירים של הטיפולים גם הם משתנים. בין אם מדובר על חלק או כל מערכת הפה. בין אם מדובר על טיפול מקיף יותר או צורך בשיניים תותבות קבועות. אנו בודקים כל מקרה לגופו ומוודאים שאכן הטיפול מדוייק לצורך שלכם. בהתאם לכך נתמחר את עלות הטיפול.

היות שכל ההליך מתחילתו ועד סופו מתקיים במרפאתנו אין צורך להמתין או לחשוש מפני מוצרים לא מותאמים כמו גם יש לכם למי לפנות בעת קושי אם יווצר. אנו מחוייבים ומקפידים על ליווי ומענה אישי ומקצועי כדי לעזור לכם בהליך מסוג זה שיכול לעתים להיות לא נעים ומתסכל.

ד"ר מאור אלון הינו רופא שיניים מומחה המפעיל מרפאת שיניים בחולון.

Call Now Button