שיננית

מתי קבעתם תור בפעם האחרונה לטיפול של שיננית? האם ידעתם כי הטיפול מאפשר את הגיינת ובריאות הפה והשיניים ויכול למנוע בעיות מורכבות כמו דלקת חניכיים או נסיגת חניכיים?


אנו חיים את חיינו. ביום יום יש כל כך הרבה אירועים ומחוייבויות שונות. מבלי להיכנס לפן האסתטי, לרוב ניזכר ברופא השיניים רק כשיש כאב או קושי במערכת הפה. אך ישנה פונקציה חשובה מאין כמותה והיא מתפקדת כדי לתמוך במערכת הפה והשיניים שלנו.

התבוננות בתפקידי השיננית יראו כי בסופו של דבר יש למקצוע שתי מטרות כלליות. מטרה אחת היא לקדם את בריאות הפה ולמנוע מכם להגיע לטיפולים מורכבים עתידיים ככל שניתן אצל רופאי השיניים. המטרה השנייה היא לתמוך בטיפולי רופא השיניים ולאפשר את התחזקות והחלמת האזורים המטופלים.

השיננית נמצאת בקשר צמוד עם רופא השיניים ומעדכנת בכל המידע הרלוונטי כדי לאפשר לרופא הבנה מעמיקה יותר ובחירה של הטיפול הנכון ביותר עבורכם, אם וכאשר אתם צריכים טיפולי שיניים שונים (לדוגמא, שתלים, כתרים או עקירות). מעבר לכך, לעתים תגיעו לרופא השיניים והוא יפנה אתכם אליה. במרפאתנו אנו מתאימים את הטיפול בדיוק לצורך ולא מתחילים בטיפול לפני שמבינים לעומק את המצב.


מהם תפקידי השיננית?

בניגוד לתפקידה של סייעת שיניים, שיננית בחולון יכולה לעבוד באופן עצמאי ובעלת גישה לנתוניו הרפואיים של המטופל. היא יכולה אף להשתמש בחומרי הרדמה מקומיים בעת הצורך והיא בעלת שיקול דעת לגבי סוג הטיפול הנדרש כדי לחזק את מערכת הפה והשיניים.

טיפול שיננית כולל ייעוץ בנושאי תזונה, הפסקת עישון, ניקוי שיניים ע“י צחצוח שיניים נכון וסיוע בשמירה על בריאות הפה והשיניים. במקרה זה, שיננית לילדים היא מאוד חיונית להקניית הרגלים נכונים להגיינת ובריאות הפה.

בטיפול היא אף מנקה את השיניים באופן קפדני ועמוק ומוודאה שכל שאריות מזון, חיידקים, אבנית ומשקעים שונים נוספים יוסרו מעל השיניים ומתוך כך תשתנה החומציות שיש בפה שבגינה יכולים להיווצר חורים בשיניים או מחלות חניכיים שונות. זהו טיפול היכול להקל ולעזור בחלמת החניכיים במקרה של דלקת חניכיים, לדוגמא. לרוב, בנוגע לחומר פלואוריד, היא יכולה ליתתו בסיום הטיפול, באישור המטופל, ובכך לעזור בחיזוק השיניים.

השיננית יכולה אף לתמוך לאחר טיפולים שנעשו ע“י רופא השיניים כמו להסיר תפרים או תחבושות בפה, לבצע צילומי רנטגן ואף ללטש סתימות בעת הצורך.

עלות הביקור אצל השיננית

כמה עולה שיננית?. כשקובעים טיפול אצל שיננית מחיר הוא אלמנט חשוב שיכול להשפיע על תדירות הביקורים. לנו חשוב כי תקבעו טיפול ללא דחייה ותמנעו קשיים עתידיים שמחירם יכול להיות יקר יותר. היא חלק בלתי נפרד מצוות המרפאה שלנו כשמשמעות הדבר היא שהמחיר נקבע על פי הטיפול המיועד והוא יחושב גם כחלק מכלל תכנית הטיפולים שלך.

דילוג לתוכן