השתלות שיניים או תותבות- מה מתאים לך?

השתלות שיניים או תותבות

אנשים רבים ובעיקר מבוגרים, מתלבטים אם לבצע השתלות שיניים או להזמין שיניים תותבות לפיהם. יש לבחון איזה פתרון עדיף ולמי מתאים כל אחד מהם. ההמלצה הראשונית היא להגיע אל רופא שיניים מומחה בתחום זה, אשר יבחן את הבעייתיות בכל חלל פה ובהתאם לכך יציע האם לבחור בהשתלות שיניים או תותבות.

השתלות שיניים

השתלות שיניים הן נושא מורכב ולכן רבים נרתעים ממנו, אך בשנים האחרונות הושגה קפיצת דרך משמעותית בתחום זה ולכן יש אפשרות לבצע השתלת שיניים ביום אחד וזאת בזכות טכנולוגיות חדשניות המאפשרות זאת. בשלב ראשון רופא השיניים מבצע את כל הצילומים וההכנות הנדרשות. בדרך כלל ההיערכות לקראת ההשתלה אורכת כמה טיפולים שבהם מבצעים פעולות שונות כמו עקירת שיניים.

תיאום מועד להשתלת שיניים

לאחר שחלל הפה מוכן לנושא של השתלות שיניים, המומחה מבצע זאת בהרדמה מלאה, שלב אחר שלב באמצעות האמצעים החדשניים ותוך כמה שעות כל השיניים החדשות ממוקמות בתוך הפה. בתהליך זה מבצעים חירור עבור כל שן בנפרד, מכניסים שתלים דנטליים הכוללים שתלי רקמה רכה ועצם, מכניסים בורג טיטניום וסוגרים אותו לאחר מכן עם מכסה מגן מעליו.

לאחר השתלת שיניים המטופל סובל מכאבים לאורך כשבועיים, הם בדרגה גבוהה מיד לאחר ההשתלה ועוצמתם פוחתת עם הזמן. כמו כן בכל השטח סביב הפה יש נפיחויות ושטפי דם חזקים אשר מתפוגגים עם הזמן . לאט לאט כל מי שביצע השתלה חש בהבדל התהומי בין הנראות שלו בעבר כאשר היו לו רק מעט שיניים בפיו מול הנראות המוצלחת כעת.

למרות הטיפולים הלא פשוטים וההחלמה האיטית, כל המאמץ היה שווה, כאשר אפשר לאכול ללא קושי, לחייך ולצחוק בפה מלא.

השתלות שיניים אינן מתאימות לאנשים בעלי בעיות רפואיות ספציפיות כמו סרטן, סוכרת, דילול עצם, מחלת חניכיים ועוד. לכן הלקוחות האלו מבצעים הזמנה של שיניים תותבות ללסת אחת או לשתי הלסתות, הן העליונה והן התחתונה.

התקנה של שיניים תותבות

גם בנושא שיניים תותבות יש חדשנות בשנים האחרונות. אפשר להזמין שורת שיניים ללסת העליונה, התחתונה, או לשתיהן על פי הצורך. הן בנויות מחומר אקרילי איכותי, קלות במשקלן, נוחות לשימוש כיוון שהן נשלפות במהירות והן בדרך כלל לא נשברות.

במידת הצורך אם יש תקלה יש אפשרות להגיע אל מרפאת השיניים לצורך ביצוע של תיקון שיניים תותבות. בהתאם למקרה התיקון יבוצע במרפאה, או במעבדת השיניים שהיא בעלת מומחיות לנושא זה.

לאחר התקנת השיניים התותבות וההתאמה המלאה, הלקוחות יכולים באמצעותם לדבר, לאכול וגם לחייך. הלקוח מקבל הדרכה מלאה על ההתנהלות עם התותבות, כולל ניקוי שיניים תותבות באמצעות השריה בחומר ייעודי לכך בשעות הלילה וכך הוא ייהנה מהן לאורך שנים רבות.

דילוג לתוכן