השתלת שיניים ממוחשבת – כיצד יוצרים הדמיה ממוחשבת לתהליך השתלת השיניים

טכנאי שיניים

נושא השתלת שיניים הוא הליך מורכב ולכן אחת האופציות המוצלחות בקטגוריה זו, היא השתלת שיניים ממוחשבת – כיצד יוצרים הדמיה ממוחשבת לתהליך השתלת השיניים.

השתלת שיניים

מי שעקר כמה שיניים או את כולן, זקוק לתחליף של שיניים במקום השיניים הללו. הדרך המועדפת על ידי לקוחות רבים היא לבצע השתלת שיניים וזאת לאחר ביצוע מלוא הבדיקות הנדרשות על ידי רופא השיניים המומחה. בעבר ביצעו השתלה של שיניים בודדות בכל ביקור במרפאה. כך בין ביקור לביקור רקמות עצם והחניכיים יתפתחו סביב השתל החדש.

בשיטה קונבנציונלית זו, מבצעים גשרים זמניים בנקודות שונות בין השתלים כדי ליצור קיבוע זמני עד השלמת החדרת כל השתלים בהתאם לימים שבהם נקבע לבצע את המשך ההשתלה. כדי לבצע זאת באופן ראוי ומדויק, מבצע טכנאי שיניים את ההיערכות הנדרשת אשר כוללת מדידה מדויקת והתאמה מיטבית של הגשרים והשיניים לנראות של הפה.

מוזמנים לסיור במעבדת השיניים שלנו

הטכנולוגיה החדשנית

המגמה היום היא לבצע השתלת שיניים ביום אחד כיוון שהדרך המהירה הזו נוחה הרבה יותר ללקוחות. באופציה זו רופא השיניים המומחה מבצע השתלת שיניים ממוחשבת תוך הפעלת כוח כדי לקדם את תהליכי החיבור הביולוגי. זאת כיוון שאין הפסקה בין ההשתלות אלא הכול מתבצע ביום אחד.

השתלת שיניים ממוחשבת היא פריצת דרך משמעותית בכל התהליך של השתלת שיניים. כדי ליישם אותו בפועל, עובר הלקוח בדיקה של הדמיה ממוחשבת – CT  בטכנולוגיית CAD או CAM . בהתאם לתוצאות הבדיקה ולמצבו הרפואי של הלקוח, יחליט רופא השיניים המומחה אם יש אפשרות לקדם את התהליך או לא.

מי שיש לו מחלה כמו סוכרת או חוסר במסת עצם הלסת, אינו מתאים להליך זה כיוון שתהליך האיחוי וההתפתחות של רקמות בריאות ייקח זמן רב לעומת לקוחות בריאים.

בתהליך של הדמיית שיניים, רופא השיניים מקבל תמונה מלאה ומפורטת של תוכנית העבודה. באילו מקומות יש להחדיר את שתלי הטיטניום באופן ממוקד, תוך הדגשה של הזווית שבה יש לבצע פעולה זו כדי ליצור התאמה אופטימלית. תוכנית ממוחשבת זו מסייעת מאד לרופא ולכן נוצרת אפשרות לבצע את כל ההשתלות ביום אחד.

מרפאת שיניים מתקדמת

השירות המיטבי ללקוחות הוא במרפאת שיניים אשר צועדת עם הקדמה וכוללת באופציות השירות שלה את האופציות המתוחכמות ביותר בנושא השתלת שיניים. בדרך זו הם מסייעים למטופל על ידי שיטת העמסה מיידית, כיוון שהלקוח יצטרך לאחר ההשתלה להתרגל לכך שהוא יתחיל לאכול אף על פי שהוא חש בכאבים מהניתוח, יש מקומות נפוחים וגם שטפי דם בכל הנקודות שטופלו.

אך לאור השיטה הממוחשבת דבר זה אפשרי וברוב המקרים המטופלים מעדיפים את העובדה שבוצעה השתלה של כל חלל הפה ביום אחד ואין צורך לבצע השתלות לאורך ימים.