טיפול שורש בזמן היריון

טיפול שורש בהיריון

טיפולי שיניים הם עניין שצריך לטפל בו כל השנה כל שנה והתחזוקה צריכה להיות קבועה. על אחת כמה וכמה אם את מתכננת להיכנס להיריון. ידוע ששיניים נחלשות בזמן ההיריון והן הרבה יותר רגישות מהרגיל. רצוי ועדיף לבדוק ולטפל בשיניים לפני ההיריון. טיפול שורש בהריון יעשה אם אין ברירה כיוון שישנן סיבות רבות מדוע רצוי להימנע מטיפולי שיניים בזמן ההיריון כמו לחץ נפשי, צילומי רנטגן נדרשים, אמצעי אילחוש שונים ועוד…

טיפול מונע לפני ההיריון

כדי להימנע מבעיות בזמן ההיריון, מומלץ לטפל בפה ובשיניים לפני הכניסה להיריון. היריון גורם לבעיות השיניים להחמיר ולכן כדי להימנע מטיפולי חרום, יפה שעה אחת קודם. הדבר הנכון לעשותו הוא לבקר אצל רופא השיניים לפני ההיריון ולבצע בדיקה מקיפה כדי להימנע מטיפולים בזמן ההיריון. כך תוכלי להבטיח את שלומך ואת שלומו של התינוק. קיימת אפשרות לבצע טיפולי שיניים מקצועיים בזמן ההיריון אצל רופא שיניים בחולון.

טיפולי שיניים בזמן ההריון

בזמן ההיריון מופרשים בגוף הורמונים המיועדים לחזק ולעבות את הרחם והם עלולים גם לעשות זאת לחניכיים באזור כשיש דלקת. טיפול קפדני של הסרת אבנית וצחצוח שיניים ימנע את הדלקות. הסכנה הכרוכה בדלקת חניכיים היא שנמצא קשר בינן לבין לידה מוקדמת מהמתוכנן.

בזמן ההיריון לחלק מהנשים יש בחילות והקאות, ונגרמת סביבה חומצית בפה. גורם נוסף המעלה את החומציות בפה הוא אכילה לא מבוקרת בכל שעות היממה ואי הקפדה על צחצוח שיניים אחרי. החומציות בפה עלולה לזרז היווצרות שיניים רקובות אשר יגרמו לעקירות לא רצויות. בזמן ההיריון בהחלט אפשרי לקבל טיפול שיניים נאות רק חשוב מאד להקפיד על הכללים של מותר ואסור בהיריון. 

הטיפול אצל רופא השיניים מלווה לעיתים במתן גז צחוק להקלה על הכאבים. רצוי בזמן ההיריון לא להרבות באמצעי זה אלא רק במידת ההכרח. במקרים של היריון בסיכון, מצבה הנפשי של המטופלת לא במיטבו וטיפול שיניים יכול להחמירו. לכן רצוי כמה שפחות להתעסק עם טיפולי שיניים. במקרים של רעלת הריון או רמות סוכר לא יציבות בזמן ההיריון, רצוי לבצע רק טיפולי חרום ובהשגחת רופא נשים. מצב זה כולל טיפול שורש הכרחי או ניקוז מוגלה עקב דלקת חמורה.

טיפול שורש בזמן היריון – הסיכונים בטיפולי שורש ומניעתם

בטיפולי שורש יש צורך הכרחי של צילום רנטגן כדי לראות את מצב השן החולה. בלי צילום הרופא לא יוכל לדעת את מצב השן והשורש. אומנם רצוי להימנע מצילומי רנטגן בהיריון, אולם צילום שיניים אינו מהווה סכנה לעובר כי הקרינה היא מקומית בלבד. כמובן שיש ליידע את הרופא על הריונך והוא יפעל ביתר זהירות.

בעיות שיניים והזדקקות לטיפול שורש דווקא בזמן ההיריון תהיה מקור ללחץ נוסף עבור ההריונית. לכן אנחנו ממליצים לכם לטפל בכך לפני הכניסה להיריון.