כאבי שיניים

כאבי שיניים

כאב שיניים הוא כאב שיניים. אין זה משנה אם מדובר על כאב שיניים חזק או חלש, כאבים בחניכיים או כאב שיניים פתאומי, כאבי שיניים בלילה או רק ביום. מה ניתן לעשות עם כאבי שיניים?


כולנו יודעים. כל עוד הכל בסדר בגוף ואנו לא מרגישים כאבים, הכל בסדר ואנו יכולים להמשיך באותה דרך בה אנו הולכים בלי לשנות כלום גם אם אנו לא חיים באופן בריא ונכון. אך, ברגע שיש איזשהו כאב. ביד, בצוואר, ברגל. או אז הפוקוס נמצא על הכאב , איכות החיים שלנו נפגעת ואנו לא יכולים להמשיך עד שזה לא נפתר ועד שהכאב לא יפסיק. כאב שיניים פתאומי הם מסוג הכאבים שפשוט אי אפשר להמשיך כל עוד הם נמצאים.

כאבי שיניים משתקים ומוקרנים על כל אזור הלסת, ולעתים אף הגולגולת. הם פוגעים בהתנהלות היומיומית ויכולים לפגוע באיכות השינה בלילה. הם יכולים להפתיע בפתאומיות ולקלקל את כל היום או ללוות אותנו לאורך היום ולהוביל לצריכת כדורים נגד כאבים ולירידת התפוקה והמורל לאורך היום.


מדוע יש כאבי שיניים ?

כאבי שיניים רק בלילה יכולים להגרם מסיבות רבות. סיבה ראשונה תגיע מתוך בסיס פיזיולוגי שמקורו בלסת כמו מחלת חניכיים הגורמות לחשיפה של שורש השן, חורים המאפשרים גירוי של עצב השן או אף כאבים המגיעים ממקור הלסת עצמה. לעתים מדובר על כאבים ממקור עקיף כמו מחלות אזניים או סינוסים מודלקים שמקרינים על מערכת השן גם אם השיניים עצמן בריאות. ניתן לנחש את מקור הכאבים, אך, במידה שהם קורים, עדיף להיוועץ בגורם מוסמך ולעשות בדיקות כדי להבין את מקור הסיבה ולאפשר מציאת פתרון מדוייק לבעיה.

להתעלם או לפעול

כל מי שסובל מכאבים ומחפש מה אפשר לעשות כדי לשפר את מצבו ומרגיש כאילו זה היה הדבר האחרון שעוד נשאר לעשות בחיים, אנחנו מבינים אתכם. חוסר היכולת להמשיך ולהתנהל עם הכאב, יגרום לסבול לחפש במדיות החברתיות, במאמרים, להתייעץ עם חברים ולקבוע טיפול בכאבי שיניים אצל רופא השיניים באופן מיידי.

גם אם אתם בוחרים בתרופות סבתא כאמצעי טיפול בכאב שיניים כמו שן ציפורן, שום כתוש, מלח או קינמון, מדובר על פתרון זמני ויש צורך לפתור את הנושא לעומקו של עניין. כלומר, לגשת לרופא השיניים ולהבין מה מקור הבעיה. לא כל כאב מקור או זהה.

במקביל לזה ישנו נושא כאבי שיניים תינוקות שהוא יותר מאתגר בזיהוי היות שהתינוקות אינם מסוגלים לדבר. אך, כאבים אלו יכולים להשפיע ולפגוע לא פחות בשלוות התינוקות. היו עירניים לשינויים במצב רוחו של התינוק ובחנו את פנים פיו של התינוק לראות שינויים. בגילאים הצעירים לרוב כאבי שיניים מגיעים מתוך צמיחת השיניים ולכן ניתן לראות חניכיים אדומים, נקודות לבנות הנראות טרם השן בוקעת כמו גם שינוי בתזונת הילד ושינוי במראה וריח יציאות התינוק.

דילוג לתוכן