רוצים חיוך לבן? זה הזמן להכיר את הטיפול בציפוי שיניים

טיפול בציפוי שיניים

חיוך הוא דבר מאוד חשוב, זהו כרטיס הביקור שלנו בראיונות עבודה. רכישה של חברים ואפילו התחלה של זוגיות. אנו רוצים שהמראה של השיניים שלנו יהיה אסטטי ונעים. אך לשיניים שלנו יש נטייה לספוג צבעים שונים מהסיגריות שאנו מעשנים, הקולה שאנו שותים וצהבהבות במידה ואנו לא מצחצחים את השיניים היטב או לא מטפלים בהם באופן קבוע אצל רופא השיניים. כאמור, כיום קיימות שיטות שונות להלבנת שיניים, חלקן מומלצות יותר וחלקן פחות. אך יש מקרים שמצריכים טיפול שהוא יותר מהלבנה רגילה. אחת השיטות החדישות ביותר והמומלצות היא ציפוי שיניים שעליה נדבר במאמר הבא.

מהו ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים הוא טיפול שבו מכסים את השן בשכבה של חומר שמטרתו לתקן פגמים שלא ניתן לתקן בעזרת הלבנה. אלו יכולים להיות סדקים או שברים בשן מסוימת כתוצאה מנפילה. לרוב החומר שבו משתמשים כיום עבור ציפוי שיניים הוא חרסינה דנטאלית אשר קרובה במראה שלה לשיניים האמיתיות. יש כיום סוגים שונים של חרסינות וצורות עבודה המשתנות מרופא שיניים אחד לרופא שיניים אחר. 

סוגי ציפויים המשמשים לטיפול בציפוי שיניים

בטיפול זה ניתן כיום להבחין בין שני סוגי עבודה עם ציפויים. יש ציפויים שנקראים ציפויים ישירים המורכבים מחומרים מרוכבים. חומרים אלו מתאימים מאוד לסתימות לבנות ושחזורי שן. היתרונות של ציפויים ישירים שהמראה שלהם יפה וטבעי וניתן להגיע לצבעים שדומים לשיניים האחרות של המטופל. החיסרון בחומרים אלו שהם רגישים מאוד ומועדים לשברים וסדקים. 

סוג נוסף של ציפויים הוא הציפויים הלא ישירים. כאן למעשה מדובר בחרסינה המיוצרת משילוב של אלומיניום וסיליקון. כמו כן, גם קיימת חרסינת זכוכית המעורבבת יחד עם אלומיניום, ליתיום ומתכות נוספות. החרסינה נחשבת ליותר עמידה מהאחרים וניתן להגיע איתה למראה כמעט מדויק של צבע השיניים האחרות. 

באילו מקרים יציע לכם הרופא לבצע ציפוי?

ציפוי שיניים מוצע בדרך כלל למי שהלבנה לא הייתה יעילה, במקרים בהם יש לשן סדק או שבר, במקרים שבהם נפח השן דק מהרגיל, במצבים שלאדם מסוים יש רווח בין השיניים ורוצים לסגור אותו ובכל אותם מצבים שיש פגמים מסוימים באמייל של השן. 

באילו מקרים לא ניתן לבצע הציפוי?

לא ניתן לבצע ציפוי כאשר יש מצבים רפואיים מסוימים באנטומיה של השן שאינם מאפשרים את הדבקת הציפוי. זה יכול להיות מצב שבו קיימת שחיקה קיצונית של השיניים, מחלה ברקמות שתומכות בשיניים ובכל אותם מצבים שנעשו על השיניים מצבי שיקום רבים.

לסיכום, ציפוי שיניים הוא טיפול חדשני ומצוין על מנת לחדש שן או מספר שיניים שניזוקו. רופא השיניים יבדוק את מצב השן וימליץ או לא ימליץ על טיפול באמצעות ציפוי שיניים.

מזמינים אתכם לקחת כמה טיפים מלקוחות מרוצים שלנו.