רופאי שיניים לילדים

רופאי שיניים לילדים המעניקים טיפולי שיניים לילדים נדרשים לשירות מיוחד מעבר ליכולות המקצועיות והטכניות

איפה מתקיימים טיפולי השיניים? | רופא שיניים לילדים | איך לסמוך על רופא השיניים?


עולם הילדים הוא עולם כה רגיש ותמים. הם אינם מבינים עדיין את הלכי העולם כמו גם לא תמיד מבינים איך לנהל את הרגשות והכאבים שלהם. הם יכולים להביע מחאה ויכולים להביע קושי, אך בסופו של יום המבוגרים הם האחראים עליהם. רופאי שיניים לילדים קיבלו על עצמם תפקיד מאוד מאתגר.

טיפולי השיניים במהותם הם כואבים וחודרים ויוצרים הרבה אי נוחות. משימתם של רופאי שיניים לילדים הוא למצוא את הדרך לעזור לילדים לצלוח את החווייה הזו באופן המיטבי ביותר ביחד עם טיפול מדויק ונכון. זו לא תמיד תהיה חווייה חיובית והרופאים צריכים את אמון הילד והתמסרות הילד כדי למקסם את החוויה ולהתקדם בטיפול. עבודתם של רופאי שיניים לתינוקות אף היא נמצאת בתוך אותה קטגוריה של שילוב בין אמון והתמסרות לבין מקצועיות ותוצאות.

המרחב בו מתקיימים טיפולי השיניים

מתוך הבנה זו מרפאת שיניים לילדים לרוב תהיה מותאמת לשלבי התפתחות הילדים ותאפשר להם אווירה נעימה ומשחקית כמה שניתן. גם אם מדובר על מרפאה שאינה ממוקדת רק בילדים, סביר שנראה, אזור שבו יש משחקים, ספרים ואביזרי יצירה כדי לעזור לילדים להרגיש בנוחות. גם בתוך חדר הטיפולים, המרחב יהיה מתאים לצרכי הילדים. אם זה במשחקים או בתמונות שיעניקו את המרחב הבטוח לו זקוק הילד כדי לעזור לגופו להיות נינוח ורגוע לקראת הטיפול.

מה עושים רופאי שיניים לילדים?

הטיפולים בילדים יכולים להתחיל מבדיקות תקופתיות שגרתיות לשם מעקב אחר ההתפתחות. רופאי שיניים לילדים יכולים לנצל את ההזדמנות הזו ביצירת האמון המתבקש כך שבמידה ויהיה צורך בטיפול מסויים הילד יכיר אותו ויאמין שאפשר להתמסר ולאפשר לרופא לטפל בפיו. כחלק מהשגרה, ניתן אף להגיע לשם הדרכת הגיינה וצחצוח נכון, כדי להקנות לילד הרגלים נכונים להמשך ולמנוע ככל הניתן הגעה לשם טיפול.

כאשר מגיע צורך בטיפול, רופאי השיניים לילדים מטפלים בעקירות, בהסרת אבנית, באיטום חריצים, בהתקנים לשמירת מקום לאחר עקירה, ועוד. במקרים אלו יוכל להעזר רופא השיניים בגז צחוק. לאורך כל הטיפול, נדרש הרופא לשמור על אווירה נינוחה ולרוב הוא יעזר בנימה משחקית או בצ‘ופרים שונים כדי לשמור על מורל גבוה ולהפחית את הפחד שמגיע באופן טבעי בטיפולים מסוגים אלו. רופא שיניים מומחה לילדים ידע ליצור קשר ראשוני עם הילדים באופן שיגרום להם להאמין בו ולסמוך עליו. אין זה אומר שלא יהיו התנגדויות או בכי וקושי, אך הם יראו בדמות רופא השיניים דמות שנמצאת לטובתו. עבודת ההורים במקרה הזה היא לעזור ביצירת הקשר על ידי כך שהם בעצם יסמכו על רופא השיניים השונים ויראו בדוגמא אישית לילדים שזהו מרחב בטוח ומדובר על איש שאפשר לסמוך עליו.

דוקטור מאור אלון הינו רופא שיניים בחולון המטפל במבוגרים ובילדים כאחד, נשמח לעזור ולייעץ לכם ללא עלות וללא התחייבות.