איך מזהים כאבי שיניים אצל תינוקות

כאבי שיניים אצל תינוקות

חלק מהליך הגדילה הוא צמיחת השיניים. יש תינוקות שאצלם התהליך עובר בקלות ופתאום רואים שן שמבצבצת ויש אחרים שאצלם יש תופעות לוואי רבות שלעיתים מפריעות מאד לתינוק. עוצמת כאבי בקיעת השיניים היא חזקה ביותר והקלישאה אומרת שמבוגרים. לא היו מצליחים לעמוד בכאבים העזים הללו.

בקיעת שיניים

התינוק שמגיע הביתה לאחר שהייה במתחם בית יולדות, אינו סובל מכאבי שיניים והתופעה נראית בדרך כלל רק בגיל ששה חודשים.

בעת בקיעת שיניים אצל תינוקות מתרחשות תופעות שונות. ברוב המקרים כל תינוק סובל מתופעות מסוימות וכך בכל פעם שהתופעות הללו קורות. ההורים מבינים ששיניים נוספות בוקעות בפיו של התינוק.

כאבי שיניים מציק להם המון ולכן הם מאד ולכן הם נצמדים להורים, השינה שלהם אינה רגועה והם מתעוררים כמה וכמה פעמים במהלך הלילה. הכאבים המטרידים הללו גוררים בכי בלתי מוסבר ותינוק שהיה תמיד חייכן הופך לבכיין, כיוון שהדבר קשה להם מאד.

כדי להקל על עצמם הם נושכים כל חפץ שנמצא לידם, משחק, ספר, סכו"ם ועוד. התינוקות הם עצבניים, אינם רגועים ובמקרים רבים גם ניכרת ירידה בתיאבון שלהם.

ההשלכות של צמיחת שיניים מתבטאת גם בכמות גדולה של ריר, נפיחות ואודם בחניכיים, רוק שנוזל כל העת, פריחה וריח רע מהפה.

תופעות נלוות לבקיעת השיניים

אצל תינוקות רבים יש תופעות לוואי שקורות תמיד בעת צמיחת שיניים אף על פי שהרופאים אינם משייכים את התופעות הללו לכך. לעיתים מדובר בתופעה של חום, התקפי שיעול, נזלת צינון ואף הקאות.

אצל תינוקות רבים רואים שהם מושכים באוזניהם ומכיוון שהאוזניים והשיניים הן מערכת אחת, קיימת סבירות שהדבר קשור למערך של שיניים. תופעה נוספת היא הופעה של שלשולים בעלי ריח חריף במיוחד. או שינוי בצבע הצואה שגם הוא אחד מסימני ההיכר של צמיחת השיניים.

איך מזהים כאבי שיניים אצל תינוקות

כאשר התינוקות מתנהגים על פי אחד מהתסמינים או אם הם חולים ומעלים חום. יש חשד שמדובר בנושא של בקיעת שיניים.. ברוב המקרים הדברים בולטים מאד כמו לעיסת צעצועים שמותאמים לכך. הם נושכים אותם בחוזקה ובוכים מהכאבים הנלווים לפעולה זו. אין דרך קלה מזו לשאלה איך מזהים כאבי שיניים אצל תינוקות.

איך להקל על כאבי שיניים אצל תינוקות   

קיימות כמה דרכים שמסייעות לתינוקות איך להקל על כאבי שיניים אצל תינוקות. אפשר לתת סירופ להורדת חום ולהקלה על כאבים. או אם התינוק פולט את הנוזל הזה. אפשר לשים לו נר בפי הטבעת שיקל עליו בפרק זמן קצר.

אופציה נוספת היא משחה או טיפות ייעודיות שמטרתן להקל על הכאבים החזקים.