טיפולי שיניים לילדים – מה חשוב לדעת

טיפולי שיניים לילדים – מה חשוב לדעת

היגיינת השיניים היא נושא חשוב לבריאות השיניים ויש להקפידה מגיל צעיר מאד של הילדיה. מבקיעת שן החלב הראשונה והלאה. הבסיס שכולל צחצוח שיניים ובדיקות תקופתיות ילווה את הילדים לאורך כל הדרך וכך השיניים.

ביקורת תקופתית של מצב השיניים

מומלץ לקחת ילדים בגיל הגן לביקורת תקופתית אצל שיננית לילדים שתבדוק את מצבם של השיניים. ותבצע במידת הצורך ניקוי שלהן. אם קיימת בעייתיות בשיניים היא תפנה את הילדים לטיפולו של רופא השיניים.

בנוסף לכך השיננית מעניקה לילדים הסברים מקיפים בנושא צחצוח שיניים נכון. זאת כדי למנוע את התפתחותן של מחלות שונות בשיני החלב.

טיפול של רופא שיניים לילדים

חשוב מאד לטפל בכל בעיה, גם אם מדובר בבעיה קטנה וזאת כדי שהדברים לא ידרדרו ויצריכו טיפולי שיניים מורכבים. לילדים בגיל צעיר יש פה ושם עששת אשר מובילה לחורים קטנים בשיניים. רופא השיניים אלון מאור מבצע במיקומים הללו סתימות כדי ששאריות מזון לא יצטברו ויגרמו להרחבתו של החור הנוכחי.

טיפולי שורש בשיניים חלביות

כאשר הילדים חשים כאב שיניים חזק הדבר נובע בדרך כלל מחור גדול יחסית. הרופא שבוחן זאת וגם מבצע צילום כדי לראות את נראות השן והשורש שלה. מגיע למסקנה כי לאור מצבה של השן, יש לבצע טיפול שורש. הטיפול מסוג זה הוא מעט כואב וקצת לא נעים ומתבצע לפחות בשני שלבים. בהתחלה רופא השיניים מבצע טיפול שורש זמני ולאחר כמה ימים טיפול שורש קבוע.

יש מקרים שבהם קשה לילדים לעמוד בכאבים הללו ויש להם רתיעה מהטיפול כולו ולכן קיימת אפשרות להיעזר בגז צחוק. מצמידים לילדים מסכה והם שואפים גז צחוק, אשר גורם להם להיות רגועים ובמצב רוח מצוין. לאחר שהרופא מוודא שקיימת השפעה של החומר הוא מבצע את הטיפול הנדרש שכולל גם זריקות אל חוש. כדי להקל על המטופל.

יישור שיניים בכל גיל

לא אחת השיניים הקבועות של הילדים אינן גדלות באופן ישר. הן אינן מסודרות בטור או עולות זו על זו. לאור החשיבות הרבה של נראות הפה. ילדים רבים מגיעים למומחה ליישור שיניים ובהתאם לנתונים הוא מציע לבצע יישור שיניים באמצעות גשר. האמצעים היום הם מאד מתוחכמים ולאחר תקופה שבה הגשר ממוקם על השיניים לפי הצורך ולפי השינויים, חלל הפה משתנה לחלוטין והנראות היא יפהפייה.

מבוגרים רבים לא טיפלו ביישור שיניהם בצעירותם עקב סיבות שונות וכאשר הם נחשפים לשיטות החדשות כמו גשר שקוף שלא רואים אותו כלל, הם פונים אל מומחה יישור שיניים לילדים ומבוגרים ומבצעים שינוי מהותי בנראותם החיצונית, דבר שמוסיף רבות לביטחון העצמי שלהם.