שתלי זירקוניה – הדור החדש של השתלים הדנטליים

שתלי זרקוניה

בשנים האחרונות קיימת מגמה עולמית להפסיק את השימוש בחלקים מתכתיים בתעשייה של החלפים אשר מותאמים לרופאי השיניים כמו שתלים מטיטניום. הפעילות עוברת לשתלי זירקוניה – הדור החדש של השתלים הדנטליים, שאינם מתכתיים כלל.

שתלי זירקוניה

לשתלי זרקוניה יש כמה וכמה יתרונות ולכן השימוש בהם הולך וגובר. הם אינם מתכתיים אלא עשויים מחומר קרמי, צבעם הוא לבן ולא צבע אפור שהוא הצבע המתכתי ולכן הוא עלול לבצבץ החוצה כאשר האדם מחייך.

לאור התכונות הייחודיות של השתלים הללו, הם נקלטים באופן הרבה יותר טוב על ידי הרקמות. כמו החניכיים שקולטות את העצם הנוסף. לאור השיטה החדשנית קיימת סבירות גבוהה שלא יצטרכו חיידקים על השיניים במהלך זה.

גם בפאן הביולוגי, ההתאמה של גוף השתל עם חיבור העצם היא מושלמת בכל חלל הפה ובמיוחד בחלק הקידמי של הלסתות.

היתרונות של שתלי זירקוניה

כיוון שמדובר במוצרים לבנים, השתלים וגם החלקים השיקומיים שרופא השיניים משתמש בהם, הנראות בתום התהליך היא מאד אסתטית גם כשהפה סגור וגם כאשר הלקוח אוכל, צוחק או מחייך.

מעבר לכך השימוש בשתלי זרקוניה הוא נפוץ מאד גם באירופה כיוון שיש בהם חוזק של הכיפוף, עמידות גבוהה למקרה של שבר, הפחתה של האלסטיות והשתלים הללו מוכיחים כבר שנים רבות את הרמה האיכותית שלהם, שהיא הרבה מעל השתלים האחרים.

תורים קבועים במרפאת השיניים

הדרך הנכונה לטיפול רציף בשיניים היא להגיע אל מרפאת שיניים בחולון אחת לחצי שנה כדי שרופא השיניים המומחה יבדוק את מצבן של כל השיניים. בבדיקה ובצילומים שהוא יעשה, הוא יראה אם יש שיניים רקובות שאפשר לבצע בהן טיפולי שורש, או לחלופין יש צורך לעקור אותן.

רופא השיניים יוצר תכנון של הפעולות שיש לבצע כדי שכל חלל הפה יהיה בריא ואסתטי. במידת הצורך הוא מבצע בשלב ראשון סתימות, לאחר מכן טיפולי שורש שאורכים כמה טיפולים. כתרים, גשרים ובמידת הצורך גם שתלי זרקוניה במקומות שבהם אין שיניים כלל.

כאשר לא מגיעים אחת לחצי שנה לבדיקה במרפאת השיניים, המצב עלול להיות חמור הרבה יותר והנזקים עלולים להיות בלתי הפיכים.

טיפולי חירום בשיניים

מי שאינו מטפל בשיניו באופן קבוע ומסודר, עלול לחוש כאבי שיניים בלילה בדרך כלל מדובר בכאבים עזים ולא תמיד משככי כאבים מסייעים להם. הפתרון הוא להגיע אל מרפאת השיניים שעובדת גם במתכונת חירום ומקבלת לקוחות גם באמצע הלילה ובסופי שבוע.

רופא השיניים בוחן את מצבה של השן הבעייתית ומבצע טיפול חירום ראשוני כדי שהכאב ייפסק או יהיה חלש יותר. בהתאם למקרה פותרים את הבעיה במקום או לחלופין מתאמים טיפולי המשך כדי שהלקוח לא יסבול שוב מהתופעה הקשה של הכאבים העזים אשר משבשים את שגרת חייו.

דילוג לתוכן