5 טיפים לפני שעוברים השתלת שיניים

5 טיפים לפני שעוברים השתלת שיניים

תחום השתלת שיניים התפתח וממשיך להתפתח עם השנים ומכיל מגוון טכנולוגיות חדישות ושיטות טיפול איכותיות ומתקדמות בעלות שיעורי הצלחה מרשימים המשאירות פה יפה, אסתטי וחיוך מלא שיניים לרווחתם של אלו שסבלו מבעייתיות בפה. קבלו כמה טיפים לפני שעוברים השתלת שיניים.

השתלות ושתלים דנטליים

טיפול השתלת שיניים מיועד לשיקום הפה ולהשלמת המנשך שנפגע מסיבה מסוימת שבעקבותיה נוצר מנשך שיניים חסר ולא אחיד. רבים מהמטופלים שבעבר לא הייתה להם האפשרות לעבור טיפולים להשתלת שיניים יכולים לעשות זאת כיום עם השיטות החדשות והמתקדמות שאינן מצריכות שום הכנה מיוחדת או ניתוחים מקדימים.

חוץ מרופא השיניים שבפועל מבצע את ההשתלה מי שאחראי על ייצור הרכיבים הדנטליים הדרושים למטופל הוא טכנאי שיניים. תוצאת הטיפול תלויה בין השאר, ברכיבים שאותם מספק הטכנאי כי הם אלו שיוצרים את המראה האסתטי והאחיד של חלל הפה שהוא חשוב מאד בהשתלת שיניים.

מעבר לכך על טכנאי השיניים לדאוג לאיכות גבוהה של חומרי הגלם שאיתם הוא משתמש כדי שיהיו עמידים לאורך זמן שכן חומרים שאינם איכותיים מספיק עלולים לפגוע ולסכן בריאותית את חלל הפה של המטופל. כמו כן, חייבת להיות תקשורת טובה בין רופא השיניים שבוחן את הבעיה של המטופל ושולח את האבחנה לטכנאי השיניים שמיד מתחיל לייצר את ההתקן המתאים במידות הדרושות.

5 טיפים שחשוב לדעת לפני שעוברים השתלת שיניים

השתלת שיניים מאפשרת לכולם ליהנות מפה מלא שיניים ואיכות חיים גבוהה אבל חשוב לזכור שזה עדיין הליך כירורגי שעלול להיות עם תופעות לוואי והשלכות שונות.

  1. הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא לא לדחות טיפול של השתלת שיניים שכן דחיית טיפול שכזה יכולה להיגרר לטיפול מורכב הרבה יותר עם סיכון מוגבר לכישלון הטיפול.
  2. אל תקלו ראש בבחירת הרופא וחפשו המלצות ברשת האינטרנט, התמקדו בשלושה רופאים שנראים לכם הכי מתאימים ובקשו חוות-דעת ממטופלים או מחברים שטופלו אצלם.
  3. לאחר שבחרתם את הרופא הנכון והמתאים לכם, סכמו יחד אתו את שיטת ההשתלה. הטכניקות החדשניות מאוד כדאיות ורופא מקצועי יידע לכוון אתכם בדיוק לשיטה המתאימה לכם מתוך השיטות הקיימות.
  4. השתלת שיניים מלווה בכאבים ודורשת התאוששות וזמן החלמה, הן כשהיא מבוצעת תחת הרדמה כללית והן כשהיא מבוצעת תחת הרדמה מקומית. לכן, ההמלצה היא לעבור את ההליך תחת הרדמה מקומית, כי כך המטופל מעורב בתהליך והטיפול מדויק יותר.
  5. בכל מקרה, זכרו ששיניים טבעיות מחליפים רק כשהן הרוסות או חסרות ולא מטעמי אסתטיקה! עדיף תמיד לנסות ולהציל את השיניים הטבעיות ורק כשאין ברירה להתקדם להשתלות.

לסיכום, חשוב מאד לבחור מרפאת שיניים איכותית כמו מרפאות שיניים בחולון שקיבלתם עליה המלצות מקולגות או מקרובי משפחה לאור המומחיות של הצוות ויחסי האנוש המצוינים כדי להיות רגועים במהלך הטיפולים וגם בסיומם.