הכרות עם כל סוגי השתלת שיניים

כל סוגי השתלות השיניים

השתלת שיניים היא הליך מאוד נפוץ אשר רבים מבצעים אותו. אך בשביל לדעת אם כדאי לנו לבצע השתלה חשוב שנבין את כל הסוגים שלה. כך נוכל לבחור את ההשתלה הטובה ביותר בשבילנו ולכן להלן סוגי השתלות השיניים השונות:

  1. ROOT FORM – השתלת שן של שן הדומה מאוד לשן טבעית בלסת רחבה ועמוקה.
  2. PLATE FORM – השתלה בלסת צרה וקצרה העושה שימוש בשתל מיוחד.
  3. Subperiosteal – במקרים בהם יש דילול של מסת העצם בלסת עושים שימוש בהשתלה זו
  4. השתלה מיידית – השתלה חדשה יחסית שבה מבצעים את ההשתלה מיד לאחר העקירה וכך חוסכים את זמן ההחלמה.

כמובן שאינכם יכולים לדעת איזה השתלה הכי מתאימה לכם, ולכן אתם חייבים ללכת לרופא שיניים. רופא השיניים ימליץ לכם על ההשתלה המתאימה ביותר לכם וכך תבטיחו טיפול ברמה גבוהה.

האם זה משנה מי מבצע את ההשתלה?

עליכם להבין כי השתלה היא לא משחק ילדים, והיא בין ההליכים הסבוכים ביותר שקיימים ברפואת השיניים. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא שתלכו אל רופא שיניים בשביל השתלה ואז תגלו כי ההשתלה הסתבכה.

אם אתם רוצים להימנע מכך אתם חייבים לשים לב לאיזה רופא שיניים אתם פונים בשביל ההשתלה. עליכם להבין כי ככל שהרופא יהיה ברמה יותר גבוהה כך ההשתלה תעבור יותר בשלום. עליכם לברר כמה שנים הרופא עוסק בהשתלות, איפה הוא למד זאת, לדבר עם לקוחות עבר שלו שעברו השתלות ולברר כמה שיותר פרטים על הרופא. רק כך תבטיחו כי ההשתלה תעבור בשלום ותוכלו לישון בשקט בלילה בידיעה שאתם בידיים טובות.

אל תבחרו את הרופא הזול ביותר בשביל השתלת שיניים

השתלות שיניים זה בהחלט תחום רציני ויש לבחור בקפידה את המרפאה שתטפל בכם. ישנם סוגים שונים של השתלות ושיטות שונות של טיפול.

השתלת שיניים ביום אחד – כאשר הנתונים מאפשרים זאת, מתכננים מהלך של השתלת שיניים ביום אחד. תהליך מהיר שנעשה בצורה מקצועית ע"י מרפאות שיניים שמתמחות בנושא ספציפי זה בעזרת סוגים שונים של שתלים שמותאמים למקרה של המטופל. שתלי זרקוניה , שתלי בייקון ועוד.

אין ספק שאם אנו רוצים לבצע השתלת שיניים אנו צריכים לחשוב על הצד הכספי ועל העלויות של ההשתלה. אם יש לכם ביטוח שיניים הרי שאין בעיה אך מכיוון שלרבים מאתנו אין ביטוח כזה והעלויות של טיפולי שיניים יכולות להיות יקרות אנו חייבים לקחת את הצד הכספי של ההשתלה.

אם כן אנו רוצים לתת לכם טיפ קטן בנוגע לעלויות של ההשתלה. הטיפ הוא לא לבחור את הרופא הזול בשוק לביצוע ההשתלה. עליכם להבין שאם העלות של הרופא היא נמוכה מאוד הרי שזה סימן מבשר רעות המעיד על כך כי הרופא הוא ברמה נמוכה ולכן לא כדאי לבחור בו. כאשר אנחנו צריכים לעבור השתלת שיניים כדאי לנו לבחור לעבור אותה במרפאה שקרובה למקום המגורים שלנו. כך למשל מרפאת שיניים בחולון יכולה להיות מקום מושלם לעבור בו השתלה למי שגור באזור המרכז.

אל תבחרו רופא ללא טיפול מקדים

כאשר אתם פונים אל רופא שיניים, אתם חייבים לוודא כי הרופא בוחן את המצבכם בטיפול מקדים. אם הרופא לא בודק אתכם לפני ההשתלה אל תבחרו בו מכיוון שכך לא עובדים וכך לא מבצעים השתלה. הבדיקה המקדימה היא חשובה ביותר בכדי להחליט איזה השתלה מתאימה לכם ועל כך יש לתת את הדעת.