להגיע אל אידיאל היופי

להגיע אל אידאל היופי

הרצון להיות בעל שיניים יפות, ישרות ולבנות הוא חלק מהשאיפה של רבים מאתנו להגיע אל אידיאל היופי. כדי להגיע לכך הלקוחות מגיעים אל רופא שיניים מומחה כדי שיבצע את כל הפעולות הנדרשות לשם כך.

בדיקה מקיפה של רופא השיניים

רופא השיניים מודע לחשיבות הרבה של אסתטיקת הפנים ולכן הוא מבצע צילומים של כל השיניים, בוחן כל אחת מהן באמצעות המכשור שלו ובתום הפעולות הללו הוא מכין תוכנית טיפולים למטופל.

סתימות בשיניים

המגמה היא להתחיל מהטיפולים הקלים ורופא השיניים מבצע את כל הסתימות הקטנות והגדולות. מחלת העששת יוצרת הרבה מאד מצבים של שיניים רקובות ולכן המגמה היא להציל את השיניים גם אם מדובר בשיני חלב. הסיבה לכך היא שחשוב לשמור על השורשים של שיני החלב ולא לעקור אותם. בדרך זו שומרים גם על המרווחים הנחוצים בין השיניים. כל עקירה של שן תיצור עם הזמן צמצום רווחים ולכן לא יהיה לשן הקבועה מספיק מקום לצמוח.

טיפולי שורש

אם על פי הצילומים קיימים חורים מהותיים שמגיעים גם לשורשים, יש לבצע בשיניים הללו טיפולי שורש ולעיתים קיימת פגיעה בשתי שיניים אשר צמודות זו לזו . טיפולי שורש אורכים פרקי זמן ארוכים יותר. בהתחלה מבצעים טיפול זמני ולאחר כמה ימים או תקופה ארוכה יותר, מבצעים טיפול קבוע.

עקירות של שיניים

במסגרת הטיפול הכולל יש לבצע לא אחת עקירות של שיניים. מדובר בשיניים רקובות במצב גרוע שאי אפשר כבר לטפל בהן או שיני בינה שאין בהן צורך ואם הן כואבות או שיש בהן חור גדול, ההמלצה של רופא השיניים היא לעקור אותן כיוון שאין צורך בשיני הבינה.

טיפול אורתודנטי

אם השיניים לא צמחו באופן ישר וחלקן בולטות החוצה או פנימה, כדאי לבצע טיפול אצל אורתודנט כדי ליישר את השיניים שהן תהינה יפות ובקו אחיד. מדובר בהליך שאורך לעיתים שנה או שנתיים אך באמצעות הפלטה השיניים זזות, שן אחת נעה קדימה, אחרת נעה אחורה, המרווחים מצטמצמים והנראות נראית שונה לחלוטין. בסופו של התהליך כל חלל הפה נראה אסתטי, השיניים מיושרות וההבדל הוא תהומי.

הכוונה של השיננית

אחת לחצי שנה חשוב להגיע לשיננית כדי לבצע ניקוי יסודי של השיניים. השיננית בודקת את מצבן של השיניים ובמקרים רבים היא מבינה שהצחצוח היום יומי שמבצע המטופל אינו תקין וזאת מחוסר ידע. לכן היא מעניקה לו הדרכה לגבי צחצוח שיניים נכון . לאחר ההכוונה המעשית, המטופל מבין את הדרך הנכונה וכך הוא יפעל בעתיד.

באמצעות המכשור בקליניקה, המטופל עובר ניקיון מאסיבי של כל אחת משיניו בלסת התחתונה ובלסת העליונה, לאחר מכן השיננית מנקה את השיניים באמצעות חומר ייעודי שהיא מורחת על השיניים כך שחלל הפלא נראה נפלא.