המדריך לתיקון שיניים תותבות

שיניים תותבות

שיניים תותבות, כמו שיניים בכלל, דורשות טיפול שוטף ותחזוקה באופן יום-יומי כדי שהמטופל יוכל להשתמש בהן בצורה הכי טובה והיגיינית אבל לעתים, על-אף השמירה הקפדנית, קורה שיש בעיה שצריך לבצע תיקון שיניים תותבות. במקרה כזה מרפאת שיניים חירום תדע איך להתמודד עם מגוון בעיות שלא יכולות לסבול דיחוי. יש לפנות בהקדם לאיש מקצוע, טכנאי שיניים מקצועי שיאבחן ויפתור את הבעיה ביעילות ובזריזות.

שיניים תותבות

רבים סובלים מבעיות שיניים המובילות בין השאר, לחוסר בשיניים. אפשרות אחת היא שחזור שיניים באמצעות שתלים וכתרים אבל לא כולם יכולים או רוצים לעבור את הטיפולים הכירורגיים והיקרים הללו.

בשבילם יש את האפשרות השנייה אשר בה משתמשים בשיניים תותבות כדי להחליף שיניים באופן מידי או כדי למלא את חלל הפה באופן אסתטי וכמה שיותר מציאותי. התותבות נתמכות על-ידי הרקמות בחלל הפה ומשיבות למטופל את יכולות הדיבור, הנגיסה והלעיסה. במרפאה מבצעים את המדידות הנדרשות ובהתאם לכך מזמינים את הדגם הנכון.

עם השנים ישנה התפתחות בתחום התותבות וכיום אפשר למצוא שיניים באיכות גבוהה ביותר שנראות זהות לחלוטין לשיניים רגילות עד שאי-אפשר להבחין בהבדל. התותבות הן פתרון חשוב ומשקם ללסתות הפה, לשתי הלסתות או אם צריך רק לחלק מהלסת, ואם רוצים אז אפשר גם לשלוף אותן מהפה בכל שלב לצורך ניקוי או החלפה, תלוי בסוג התותבות.

  • שיניים תותבות גמישות – שיניים המיוצרות משרף מיוחד שהופך אותן לרכות יותר מהתותבות האחרות. התקן זה מונע כאבים ופצעים שנגרמים לעתים מהתקנים נשלפים וקבועים.
  • שיניים תותבות נשלפות – בנויות כמתקן המחליף את מספר השיניים שאותן צריך לשחזר וכך המטופל יכול לחזור לתפקד באופן מלא ומיידי עם מראה אסתטי של חלל הפה.
  • שיניים תותבות קבועות – מחליפות שיניים בודדות כשהן מודבקות באופן קבוע ולא ניתן לשלוף אותן מהפה. לרוב משתמשים בתותבות אלה במצב של מחסור בשיניים או שיניים פגומות, כמו: שיקום על שן בודדת (כתר) או כשיקום על שתי שיניים אחרי עקירה. שיקום כזה נתמך על שיניים טבעיות או על שתלים דנטליים.

עלות טיפולי שיניים

לפני שתלכו למרפאת השיניים, כדאי שתבדקו מראש את מחירון טיפולי שיניים שלהם תזדקקו כך שתגיעו מוכנים למחירים הנורמטיביים במרפאות השיניים.

סוג טיפולמחיר
ייעוץ במרפאהחינם
עזרה ראשונהעד שעה 19:00 ללא עלות
תותבת חלקית – אקריל3300 ₪
תותבת חלקית – ויטיליום4780 ₪
זוג תותבות כולל שיניים גרמניות7890 ₪
שיניים תותבות – זמני1890 ₪
הוספת שן לפלטה 150-250 ₪
תיקון שיניים תותבות150-250 ₪

בריאות הפה והשיניים חשובה ואל לכם להזניח אותה משום סיבה, ברגע שמתעוררת בעיה כדאי לפנות לקבלת פתרון בהקדם האפשרי לפני שהבעיה תהפוך לגדולה ובלתי-פתירה.

רופא שיניים בחולון יעזור לכם בצורה מידית ומקצועית, הן  בשעות העבודה והן בטיפולי חרום בסופי שבוע. זאת עבור טיפולי שיניים שוטפים וגם עבור טיפול ייעודי בתיקון של שיניים תותבות.