רפואת שיניים – החידושים האחרונים בשוק

רפואת שיניים - 3 החידושים האחרונים בשוק

הציבור מודע לחשיבות השיניים וההיגיינה הפה ולכן לקוחות מגיעים אחת לחצי שנה לקליניקה רופא השיניים.

ביקורים אצל רופא השיניים

המטרה היא שרופא השיניים יבדוק באופן מקיף את מצבן של השיניים. במידת הצורך הוא יבצע גם צילומים ובהתאם לממצאים הוא יעדכן את הלקוח. אם יש לבצע טיפולים שונים לאור הממצאים שהתגלו. לא כדאי לחכות למצב של כאב שיניים פתאומי אלא לטפל באופן רוטיני בכל השיניים.

בביקור זה או בביקור נוסף, יבצע רופא שיניים בחולון או השיננית ניקוי מקיף של השיניים. בכדי להוריד הצטברויות של פלאק, מקרים של עששת ולהבהיר את צבען של השיניים. המקבלות גוונים אחרים לאחר האכילה של מוצרי מזון שונים, עישון סיגריות ועוד.

אם הרופא עולה על כך שקיימת בעיה בנושא נסיגת החניכיים. יש לבצע טיפול בנסיגת חניכיים וזאת כדי למנוע הידרדרות מהירה של נושא זה.

עפ"י מצב השיניים ובהתאם להתעניינות של הלקוחות, יעדכן הרופא לגבי כמה עולה ציפוי חרסינה לשיניים. בהתאם לכך הלקוח יקבל החלטות אם ומתי הוא מעוניין לבצע הליך זה.

החידושים האחרונים בתחום רפואת השיניים

הקדמה מפתחת במהירות תחומים רבים ובתחום רפואת השיניים קיימים כמה חידושים שיוצרים מהפך ברבדי עשייה שונים:

טיפול שורש ייחודי

גם כאשר עצב השן פגוע, אפשר לבצע הליך חדש בתחום טיפולי השורש. רופא השיניים מבצע מהלך זה כדי למנוע הגעה למצבים שבהם עוקרים שיניים לאור מצבן הגרוע. הרופא פותח את השן באמצעות הרדמה מקומית, מחטא ומנקה את תעלת השורש כדי למנוע כניסה מהירה של חיידקים למקום הפתוח. תוך פרק זמן קצר הוא אוטם את תעלת השן באמצעות שעווה ייעודית אשר מגנה עליה. בדרך זו נמנעת עקירת השיניים, לא נוצרים מרווחים כיוון שהחניכיים מצמצמות רווחים ואין צורך להשתיל שיניים מלאכותיות שהן לעיתים בגוון שונה. הלקוח חוסך סכומי כסף משמעותיים עקב מהלך מתוחכם זה.

שימוש במצלמות זעירות

כמו בניתוחים כירורגים פולשניים אחרים, גם בניתוחי שיניים, אפשר לבצע טיפולים תוך שימוש במצלמה קטנטונת שמוחדרת פנימה באמצעות ביצוע חתכים קטנטנים. בדרך זו הדלקות שמתפתחות בשיניים הן בדרך כלל קלילות והפעולות הרפואיות שומרות על החומר הטבעי של השן ומעניקים לה היגיינה מקסימלית.

שכבת הגנה באמצעות אייקון

שימוש בחומר אייקון שהוא חומר פלסטי נוזלי, מחליף את הצורך בביצוע קידוח בתוך השיניים. הרופא מזריק שכבה דקה של חומר ההגנה וזאת כדי למנוע את התרחבותה של בעיית העששת בשיניים. לאחר פרק זמן מסוים חומר זה מתקשה וכך הוא מגן על כל הסדקים שנראו בשיניים כך נפתרת הבעיה.

המאמר רפואת שיניים – החידושים האחרונים נכתב עבור ד"ר אלון